Про це повідомили у британській розвідці. Там пояснили, чому це дещо принизливі інциденти для Росії.

Читайте також Чи залишиться Путін у владі після військової поразки в Україні: ймовірні сценарії

Один з найбільш стратегічно значущих провалів Росії

Унаслідок вибуху на аеродромі "Енгельс" було пошкоджено 2 бомбардувальники Ту-95, каже британська розвідка. Причини вибухів офіційно в Росії поки не підтвердили.

Якщо Росія оцінить інциденти на аеродромах як "цілеспрямовану атаку", то ймовірно це вважатиметься одним з найбільш стратегічно значущих провалів за весь період повномасштабного вторгнення, припускають у розвідці. Для цього є декілька причин.

  • Місця, де сталися вибухи, розташовані набагато далі у Росії, ніж при попередніх подібних випадках.
  • Ця авіабаза є одним з найважливіших місць, де росіяни тримають свою авіацію дальньої дії. За наявними даними, там розташовані щонайменше 30 важких бомбардувальників.
  • Після інциденту росіянам ймовірно доведеться перемістити техніку на аеродроми розведення, тобто визнати певною мірою свою уразливість.

Російське командування, ймовірно, намагатиметься виявити та накласти суворі санкції на російських офіцерів, яких вважають відповідальними за допущення інциденту,
– додають наприкінці британські партнери.

Зверніть увагу Росіяни приречені: замерзають просто в окопах – безпілотник навідався на позиції ворога

Вибухи на аеродромі "Енгельс": що сталося

  • У Саратовській області 5 грудня було неспокійно. На аеродромі "Енгельс" прогриміли потужні вибухи. Схоже, росіяни вкотре "палили у неналежному місці".
  • Після інциденту стало відомо, що з 2 бомбардувальниками "щось трапилося". Росіяни традиційно звинувачують у всьому українців, однак офіційних повідомлень того, що сталося, поки не було.
  • Представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов пояснив росіянам, що за інцидент та його наслідки несе відповідальність виключно їхній уряд. Губернатор Саратовської області намагався заспокоїти жителів регіону, мовляв "панікє нєт", проте йому не повірили.