Талібам вже вдалось захопити декілька центральних районів Лашкаргаха. Очільник афганських військ генерал Самі Садат, проте, запевняє, що місто бойовикам під контроль взяти не вдасться.

Раніше В Афганістані заявили про ліквідацію понад 250 бойовиків "Талібану"

Таліби постійно поповнюють чисельність своїх сил

На думку командувача військами, у талібів наразі недостатньо ресурсів, аби втримати місцевість. Проте це ненадовго: вони поповнюють сили представниками інших ісламістських угруповань.

Місцеві мешканці Лашкаргаха – у паніці. Вони не можуть вийти на вулицю через обстріли та бомбардування.

Нас ані "Талібан" не жаліє, ані урядові війська, які не припиняють бомбардування. На дорогах лежать трупи. Ми не знаємо, хто це – таліби чи мирні жителі,
– розповів місцевий житель.

Лише за добу загинули 40 мирних жителів

Тим часом в ООН підрахували, що лише за останню добу жертвами протистояння у Лашкаргаху стали не менше ніж 40 мирних жителів. Ще понад 100 – отримали поранення. В Організації закликають до негайного припинення бойових дій у міських районах.

До теми Американці виходять з Афганістану: таліби при владі можуть назавжди змінити світ

Що відбувається у Кабулі?


Тим часом у столиці Афганістану теж неспокійно. Замінований автомобіль зі смертником вибухнув в урядовому кварталі міста – поблизу будинку виконувача обов'язків міністра оборони. Згодом у приміщення увірвались бойовики. Трьох з них ліквідували. У місті тривають перестрілки. Внаслідок вибуху нарахували 4 загиблих і 20 поранених.