Так, українське посольство у Болгарії назвало антиукраїнською провокацією слова патріарха Кирила про "громадянську війну на Донбасі".

Читайте також: Настоятель скандального Десятинного монастиря "намолив" на Porsche і дві квартири

Але допік своїми висловлюваннями він і самим болгарам, коли під час зустрічі з президентом країни Руменом Радевим декілька хвилин обурювався приниженням ролі Росії у звільненні Болгарії.

Віце-прем’єр Болгарії Валерій Симеонов на телеканалі БНТ у відповідь заявив, що патріарх Кирил, відомий як агент КДБ і сигаретний митрополит Росії, не має права вказувати Болгарії, як і що робити правильно.

"Ця людина не спустилася з небес, не вийшла з Раю та не є посланником Ісуса Христа. Він відомий як сигаретний митрополит Росії. З 1996 року він ввіз на 14 мільярдів доларів безакцизних сигарет. На 14 мільярдів доларів цей хитрун ввіз безакцизних сигарет і на 4 мільярди доларів вина для потреб церкви. У нього є і приватний літак. Його годинник коштує 30 тисяч доларів. Хто він? Це не східноєвропейський духівник. Це агент Михайлов, другорозрядний агент радянського КДБ. І ця людина має нахабство роздавати правосуддя. Уявіть собі, що патріарх Неофіт поїде до Путіна і почне пояснювати, хто такі Кирило та Мефодій", – заявив Симеонов.