У середу, 20 вересня, вийшло велике інтерв'ю речника української розвідки Андрія Юсова. У ньому він, з-поміж іншого, розповів про наших агентів у ворожій державі, що, усвідомлюючи ризики для свого життя, допомагають Збройним Силам.

Дивіться також Багато кроків здавались неможливими, – командир ГУР про операцією з висадки в Криму 24 серпня

Як відбувається підрив Росії зсередини

Власне, про українських агентів в Росії спікер згадав, коли відповідав на запитання стосовно атаки на ворожий аеродром "Чкаловський" 18 вересня. За його словами, до спецоперацій та заходів ГУР причетні як і партизани, так і "люди доброї волі", що проти геноциду українців.

Можемо підтвердити, що значно зросла кількість агентури. Це люди, які перебувають на різних позиціях у суспільстві чи в державному апараті, і надають різну допомогу. Від простої інформації про пересування тих чи інших сил і засобів до важливої агентурної інформації – щодо того, що відбувається у вежах Кремля,
– наголосив Юсов.

Окрім того, він повідомив, що використовуються різні інструменти та комбіновані заходи для реалізації планів і спецоперацій з ураження військових об'єктів Росії. Водночас Юсов відповів, яка мотивація в росіян, що допомагають нашій державі.

Мотивація в таких випадках є різна, але також це політична та громадянська мотивація людей, які свідомо ризикують життям для того, аби допомагати Україні та боротися з режимом Путіна всередині Росії,
– сказав він.

Що трапилося на аеродромі "Чкаловський"

У Головному управлінні розвідки підтвердили, що на аеродромі "Чкаловський" у Підмосков'ї 18 вересня 2023 року було пошкоджено:

  • літак АН-148;
  • літак ІЛ-20;
  • гелікоптер МІ-28Н.

Зауважимо, що останнє з перелічених авіасуден окупанти застосовували під час збиття дронів, що атакували Московську область.

До теми Україна має всі моральні права, – Зеленський про удари по території Росії

Вочевидь, загарбникам не вдасться полагодити апарати так швидко, як їм би цього хотілося. Важливо, що відповідні органи ворожої держави уже "розпочали шукати" диверсантів, які до цього могли б бути причетні.