Однак, сам Ахметов схоже ще не визначився.

"Головний гравець потенційного об'єднання Ахметов так і не вирішив, схоже, а чи потрібно йому взагалі участь союзників у президентських виборах? Найбагатшого українця цілком влаштовує і нинішня політична ситуація. Bloomberg стверджує, що він після кризи 2014 року знову багатіє. Ахметов збудував продуктивні стосунки з Порошенком, в запасі є Ляшко зі своєю "Радикальної партією", якого структури бізнесмена активно підтримують. Зрештою, можна зробити зі своїх соратників самостійну партію і ні з ким взагалі не об'єднуватися", – про це в аналітичному матеріалі в №18 Журналу Корреспондент пише Валерій Літонінскій.

Аналітик нагадує, що першим ідею з єдиним кандидатом від Південного Сходу висунув Рабинович, незабаром підтримав її і Льовочкін.

"Потенційно таке об'єднання неймовірно потужне. Судіть самі, воно володіє найбільшим в країні медіаресурсом – телеканал "Україна" Ахметова, "Інтер" Фірташа - Льовочкіна плюс "112" і "Newsone", вплив на які приписують Медведчуку. Такої бази немає ні в однієї політичної групи. Потім практично необмежений фінансовий ресурс: Ахметов, Фірташ, Новинський, Льовочкін, Медведчук в одному проекті – як ніби учасників з української списку Forbes набирали. І нарешті – електоральна база. Є шанс об'єднати всіх виборців "Партії регіонів" на півдні та сході країни і не відтягуючи голоси один в одного, – вважає експерт.

На його думку найскладніше навіть при такому потужному ресурсі це домовиться.

"Єдиним кандидатом хочуть бути і Рабинович, і представник групи Фірташа - Льовочкіна – Юрій Бойко, та й у Ахметова знайдеться свій кандидат – Олександр Вілкул або Вадим Новинський. Кажуть, розглядаються навіть варіанти при відсутності консенсусу, президентські вибори пропустити і упор зробити на парламентські, амбіції – завести найбільшу фракцію в Раду".

Повертаючись до Ахметова і його нерішучості в об'єднавчих процесах, Літонінскій стверджує, що без Ахметова ніякий союз не злетить. Але головне – навіщо йому на своїх ресурсах тягти не тільки групу Фірташа - Льовочкіна, але ще і одіозного Медведчука?

Є ще один важливий фактор, на думку експерта – висунення єдиного кандидата від Південного-Сходу було б дуже на руку Порошенку з його розповідями про загрозу реваншу. Але чи хочуть екс-регіонали підігравати нинішньому главі держави?

"А поки проект великого злиття залишається на стадії переговорів, кількість бажаючий поборотися за східного виборця зростає. Від партії "За життя" Рабиновича відколовся один з її творців – народний депутат Євген Мураєв. Нардеп будуватиме свій проект з тими ж поглядами – світ, нейтральний, позаблоковий статус, автономію у всіх регіонах і так далі. Коротше, стандартний набір. Робоча назва проекту – "Наші". Прямо як путінське молодіжний рух в Росії. З таким бекграундом, звичайно, на щось серйозне Мураєв претендувати не зможе, але відкусить кілька відсотків на Сході, в тій же рідний для нього Харківської області у потенційного об'єднання екс-регіоналів".