Стерненко хоче, аби йому роз'яснили рішення суду

15 червня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Сергієві Стерненку – цілодобовий домашній арешт на 60 діб. При цьому активіст має його відбувати за адресою прописки, за його словами, – у військовій частині в Одесі, інформує 24 канал.

До теми Стерненку обрали запобіжний захід

Оскільки ні прокурор, ні суддя не роз'яснили Стерненку, як він має перебувати два місяці на території режимного об'єкта, то за поясненнями активісти вирішили їхати до генпрокурорки Ірини Венедіктової додому – на вулицю Круглоуніверситетську.

Кому роз'яснити рішення – нема. Подати клопотання нове у зв'язку з цією ахінеєю, яка вийшла, може прокурор. Ми з нашого боку теж будемо подавати відповідне клопотання. Я планую зараз поїхати до людини. Я знаю, де вона живе і має відповідні повноваження. Крім того, вона один – із замовників цього шоу,
– сказав Стерненко.

Дивіться відео, як Стерненко закликає їхати до Венедіктової:

Акції під будинком Венедіктової та будинком президента

Люди, яких під будівлею суду було кілька сотень, посідали у автобуси та таксі, аби рушити в гості до генпрокурорки. Опісля вони вони зібрались під її будинком.

Тут, зокрема, Стерненко кілька разів спробував зв'язатися з Венедіктовою телефоном, але вона не відповіла.

Опісля активісти рушили до будівлі Офісу Президента. Під час ходи лунають різні гасла проти чинної влади: "Зелю геть", "Авакова на нари", "Аваков – чорт" тощо. Також прибічники Стерненка вигукують "Київ вставай".

За деякий час один із активістів виголосив, що вони йдуть до будинку президента Володимира Зеленського.

Запобіжний захід для Стерненка: коротко

  • Активіста відправили під цілодобовий домашній арешт терміном на 60 діб.
  • Між тим взяти на особисті поруки Стерненка були готові понад 200 активістів.
  • Однак сторона обвинувачення наполягла на цілодобовому домашньому арешті, бо Стерненко "може переховуватися та втекти".

Цікаво Наступне – тримання під вартою, – Стерненка про рішення суду щодо запобіжного заходу

Головне про справу Стерненка

  • Одеського активіста Сергія Стерненка намагалися тричі вбити ще в 2018 році. Слідчі так і не могли тоді знайти організаторів цих замахів.
  • Під час третього нападу Стерненко зміг відбитися від нападників. Під час бійки він поранив одного з них ножем. Поранення стало для того смертельним.
  • Ексрегіонали та проросійські політики закликали оголосити активісту підозру. Втім, на це ніхто не зважав, а про підозру знову зайшла мова після призначення нової генпрокурорки Ірини Венедіктової.
  • На захист Стерненка виступає чимало активістів, а в українських містах відбулися масові акції. Люди ви ступають проти того, щоб активісту висували звинувачення у вбивстві нападника, адже Стерненко захищав власне життя.
  • 11 червня активісту вручили підозру про умисне вбивство.
  • Захищати Стерненка у суді висловилися 5 адвокатів, серед яких Масі Найєм і Микола Оріховський.