Очільник оборонного відомства вислухав думки, зауваження і побажання курсанток щодо парадної форми.

Важливо Підбори будуть нижчими: дівчатам-військовим змінять взуття на парад до Дня Незалежності

Таран з'ясував, що перше пробне тренування виявило низку недоліків елементів однострою зразка 2017 року.

Йти в таких туфлях військовослужбовцям-жінкам просто незручно,
– заявили у Міноборони.

Чому військовослужбовиці не можуть йти в берцах

Міністр оборони запропонував військовим марширувати у польовій формі, взуттям якої є берци. Однак головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак зазначив, що це рішення не ухвалили раніше, адже всі військові навчальні заклади йтимуть в парадному однострої. Що ж стосується бойових частин, то вони крокуватимуть у польовій формі.

Він також додав, що керівництво вищого військово-навчального закладу проводило серед курсанток опитування, 99% учасниць якого висловились, щоб йти в парадній формі.

Наказ про парадну форму для військовослужбовиць
Наказ про парадну форму для військовослужбовиць / Фото Міноборони

Після обговорення ситуації з курсантками Таран дав доручення розглянути можливість закупівлі експериментальних моделей взуття спеціально для параду.

Нове, вдосконалене взуття має бути кращим, ергономічним та виготовленим у найстисліші терміни. У разі позитивного досвіду використання цієї партії, опрацюють питання закупівлі такої моделі для всього особового складу військовослужбовиць,
– додав міністр.

Андрій Таран також розповів, що Міноборони зараз практично з нуля організовує належне речове забезпечення саме військовослужбовців-жінок. Мовиться про:

  • білизну (подібна практика досі взагалі була відсутньою),
  • одностроями та взуттям, що відповідало б ергономічним характеристикам.

Скандал зі взуттям для дівчат-військових: головне

  • Раніше Міноборони опублікувало світлини з тренування дівчат-військових до жіночої "коробки" на День Незалежності. Обурення викликало те, що дівчата мають маршувати на підборах.
  • Згодом обурення соцмереж підхопили й українські політики. У Верховній Раді виступили із вимогою скасувати це дійство і видати дівчатам звичайне взуття.
  • На годині запитань до уряду Тарану подарували туфлі на підборах. Згодом Таран підтвердив, що для дівчат-військових буде нове взуття.