Влітку 2016 року Юрій Луценко і Артем Ситник неохоче, але тиснули руки на знак примирення між відомствами. Конфліктували вони через те, що працівники ГПУ 11 годин утримували двох представників НАБУ, бо помітили стеження. Але після цього пообіцяли жити мирно.

Читайте також: НАБУ незаконно прослуховувало телефони майже сотні осіб, – Луценко

Та не склалося. Дрібні протистояння і суперечки через розслідування продовжились. І напередодні черговий апогей – СБУ та ГПУ затримують оперативника бюро під прикриттям. НАБУ заявляє, що працювало над розкриттям злочинного угруповання у Державній міграційній службі з весни цього року. Вони мали інформацію про незаконну видачу дозволів на проживання та українських паспортів іноземцям.

"Наша операція, на жаль, припинена. Представники СБУ і ГПУ можливо не знали всієї повноти картини, яка відбувалась щодо цих осіб. У них була тільки заява одного з фігурантів. Зараз ми обмінялися інформацією для того, щоб наше розслідування і розслідування Генеральної прокуратури було об'єктивним", – поділився Артем Ситник.

Оперативники НАБУ, зокрема, підбиралися до заступниці голови міграційної служби Діни Пімахової, яка працює там менш як рік. Чиновниця в четвер, 30 грудня, зібрала брифінг і схвильовано, багато разів повторюючись, розповідала, як її підбурювали до хабара. Те, що це був працівник НАБУ, вона, мовляв, і гадки не мала.

Через декілька місяців спілкування, яке не виходило за межі товариських відносин і не стосувалося моєї роботи, він почав пропонувати вирішення питань сприяння незаконної легалізації іноземних громадян на території України,
– розповіла Діана Пімахова.

Пімахова стверджує, що одразу ж після цього, у жовтні, вона написала заяву до СБУ про провокацію, надалі всі зустрічі відбувалися під контролем силовиків. А от у НАБУ кажуть, що на легких грошах чиновниця погоріла навіть раніше, бо легалізовувати іноземців пропонували їй тричі.

"Сам факт хабара вже був задокументований кілька місяців тому. Це вчорашнє розслідування, воно має наслідки для нашої операції і ця операція фактично припинена, на жаль. І всіх фігурантів, яких ми вели, ми вже задокументувати не зможемо", – зазначив Артем Ситник.

Затриманого працівника бюро наступного понеділка, 4 грудня, чекають на допит у Генпрокуратурі. Юрій Луценко вважає обґрунтованою підозру у провокації хабара детективові НАБУ. Після сьогоднішньої зустрічі очільники трьох правоохоронних структур домовились ловити корупціонерів однаково.

Читайте також: "Теж не ангел": Луценко каже, що чиновниця з Міграційної служби також не без гріха

"Надалі неприпустимо використовувати в якості перевірки на корупційність чиновників пропозицію прийняти свідомо незаконні рішення", – повідомив Юрій Луценко.

Тепер справа НАБУ довести, що корупція у Державній міграційній службі таки мала місце. Конфлікт між антикорупційними органами залагодили, але він точно не останній. Коли правоохоронних органів багато і їхні повноваження перетинаються – це неминуче. Хоч від цього і страждає боротьба із корупцією.