Про це заявив політолог Євген Магда. За його словами, в СБУ усвідомлюють загрозу, яку несуть дії УПЦ (МП).

До теми Називав Україну – "малоросією": на Вінниччині викрили митрополита-зрадника

"Протягом двох останніх тижнів СБУ висунула підозри одразу двом високопоставленим священникам цієї церкви у порушенні законодавства, а відомий митрополит Павло (Лебідь) був підданий обшуку на митниці, коли намагався виїхати на територію Молдови. В.о. голови СБУ Василь Малюк офіційно заявив, що затримано понад три десятки корегувальників у рясах, і це, як видається, не остаточна цифра, адже війна триває. Показово, що Малюк днями наголосив, що усвідомлює загрозу, яку несуть дії УПЦ (МП)", – зазначив Магда.

Як додає політолог, потенційне об'єднання українських православних – "страшний сон для Москви", оскільки такий розвиток подій позбавить Гундяєва (Кирила) значної частини впливу на пострадянському просторі.

Тож відпрацювання СБУ колаборантів з УПЦ МП – це удар по Росії, яка давно веде в Україні гібридну "опіумну" війну – війну за свідомість мільйонів наших громадян,
– переконаний політолог.

Коротко про зрадників у рясах

  • Днями вінницькому митрополиту Іонафану, в якого раніше СБУ провела обшуки, вручили підозру за розпалення релігійної ворожнечі.
  • А на Харківщині Служба безпеки викрила ще одного настоятеля УПЦ МП, який закликав підтримати окупантів та виправдовував у своїх проповідях злочини росіян.
  • За словами очільника Служби безпеки України, відомство наразі активізує напрям контррозвідки, адже церква Московського патріархату, зокрема, – "ідеальне середовище для російських спецслужб".
  • Загалом від початку повномасштабного вторгнення СБУ виявила 33 ворожих агентів у лавах Української православної церкви Московського патріархату.