Цими днями колишній позаштатний радник голови Офісу Президента заявив, що він – "рускій". Арестович наголошує: це його добровільний і свідомий вибір – належати до російської цивілізації.

Дивіться також В Україні покажуть фільм "Зелений кордон", що спричинив політичний скандал у Польщі

Арестович вважає себе "рускім"

Відповідне зізнання з уст Олексія (чи то пак, Алєксєя) Арестовича пролунало під час його спільного живого ефіру з російською опозиційною до Кремля лібералкою Юлією Латиніною.

Я завжди казав: "Я рускій". Я буду добровільно належати до цієї цивілізації. Етнічно я білорус, поляк, росіянин… Громадянин України. Але я буду належати до цієї цивілізації, тому що мені подобається правда, совість, справедливість і світло,
– сказав Арестович.

Очевидно, такі висловлювання не могли сподобатися українцям. У мережі можна побачити, як люди пишуть свої "відгуки" на слова Арестовича. Їх навіть неможливо цитувати, бо замість слів лише ***.

Арестович заявив, що вважає себе "рускім": дивіться відео

Інші скандали та реакція суспільства

  • Скандальні семінари. Арестович потрапив у центр уваги після публікації уривків з його закритих психологічних семінарів. Там він висловлювався про жінок та чоловіків, пропагуючи сексизм і насилля. Це викликало хвилю обурення.
  • Сумнівна реакція на критику. Після широкого розголосу через публікацію висловлювань Арестович іронічно прокоментував критику, пропонуючи провести ефір на тему "Арестович і жінки", де він "показово душитиме" жінок.
  • Заяви про "розлюднення". Арестович зробив заяву про помилковість стратегії "розлюднення окупантів" українцями. За його словами, це нібито "дало росіянам мотивацію воювати". Тобто, за логікою Арестовича, українці дають мотивацію росіянам воювати.
  • Контроверсійні слова щодо НАТО. Він висловлював думку про необхідність відмови від територій для вступу в Північноатлантичний альянс. Крім того, критикував жінок у Збройних Силах України.
  • Перспективи війни з Росією. Арестович обговорював можливі сценарії завершення війни, зокрема зі сценарієм, схожим на поділ Кореї. Після цього секретар РНБО Олексія Данілова заявив про неприпустимість порівнянь України з Кореєю.
  • Втеча за кордон під приводом "вигнання". У вересні 2023 року Арестович покинув територію України через польсько-український пункт пропуску Краківець – Корчова. Він заявив, що йому "доведеться побути опозиційним політиком у вигнанні".