На четвертий день війни Росії проти України Путін перевів так звані сили стримування, у тому числі ядерну зброю, у "посилений режим бойового чергування". Такий зухвалий та цинічний крок викликав занепокоєння не лише в українців, однак боятися втілення ядерних погроз у життя не варто, запевняє Олексій Арестович.

До теми Путін привів у бойову готовність ядерну зброю: чого він домагається

За його словами, застосування ядерної зброї нелогічне навіть для Кремля.

По-перше, знищення усієї української армії ядерними силами призведе до того, що європейська частина Росії та Білорусі на тривалий період стане непридатною для життя. Навряд чи Путін ладен заплатити таку ціну.

Якщо завдати одного удару, очікуючи, що ми зламаємося і здамося, то ми не зламаємося і не здамося. Тоді або відмовлятися від продовження, отримавши повний пакет неприємностей на свою голову, або дивись попередній варіант, – зазначив Арестович.

По-друге, процедура набуття чинності такого рішення складна. Щоб схвалити застосування ядерної зброї (навіть тактичної), необхідні злагоджені дії принаймні семи осіб – від самого Путіна через командира військової частини – до безпосередніх операторів озброєння.

Навіть у разі такої команди у цьому ланцюжку десь може відбутися збій. Адже виконавці чітко розуміють: за виконанням такого наказу настане відповідь тих, хто теж володіє ядерною зброєю. Хоча у цивілізованого світу достатньо засобів ефективно відреагувати на цей кричущий злочин й без ядерної загрози.

За останні 30 років це далеко не перше приведення ядерних сил сторін у стан підвищеної бойової готовності. Навіть порахувати важко – практично це трапляється перед кожними більш-менш серйозними переговорами, – акцентував радник президента.

По-третє, і це головне: Путіну потрібна Україна. Після застосування ядерної зброї він фактично не матиме змоги керувати нашим народом (хоч це у будь-якому випадку неможливо).

Уся ця історія про ядерну зброю – спроба психологічного тиску. А ви не натискайтеся. Путін – далеко не безумець. Але він хоче, щоб ми так подумали про нього. Ні. Не боїмося, – підсумував Арестович.

Розбір ситуації від Олексія Арестовича та Марка Фейгіна: дивіться відео

Підписуйтесь на телеграм 24 каналу, щоб оперативно дiзнаватися важливi новини.