Маєток розташований у містечку Хавеа провінції Аліканте на узбережжі Середземного моря. Артур Герасимов і його дружина Наталія Бухалова володіють віллою ще з 2013 року.

Цікаво Найбільше серед всіх нардепів: скільки готівки задекларував Порошенко

Детальніше про віллу

  • Загальна площа будинку становить 120 квадратних метрів, ще 28 квадратних метрів займають тераси.
  • На першому поверсі розташовані передпокій, коридор, спальня, кухня, галерея, ванна кімната, вітальня, тераса й сходи на другий поверх. На другому – коридор, три спальні, ванна кімната та дві тераси.
  • Судячи зі схожих будинків поруч, виставлених на продаж, вартість вілли може становити понад 10 мільйонів гривень.

За даними з іспанських реєстрів, Артур Герасимов і його дружина володіють віллою з 2013 року. Та депутат за весь цей час жодного разу не згадав про неї у своїй декларації.

При цьому політик вперше прийшов у Верховну Раду у 2014 році. Саме тоді він і повинен був задекларувати маєток.


Маєток Артура Герасимова в Іспанії / Фото "Схем"

Пояснення Герасимова

Після виходу публікації до 24 каналу звернулася пресслужба партії "Європейської Солідарності" з коментарем нардепа щодо неточностей у декларації. Він запевнив, що повідомив про них НАЗК "у встановлені законом терміни".

Також Артур Герасимов запевнив, що йому стало про них відомо вже після завершення терміну електронного декларування за підсумками 2020 року.

Сподіваюся, що НАЗК й інші компетентні органи так само об’єктивно, без подвійних стандартів розберуться з цим питанням,
– підкреслив парламентар.

Водночас щодо того, чому він не зробив це протягом попередніх років, тобто до виходу розслідування "Схем" – депутат не пояснив.

Коротко про Артура Герасимова:

  • Це один з найближчих соратників п'ятого президента Петра Порошенка й співголова фракції "Європейська Солідарність" у Верховній Раді.
  • В український парламент Артур Герасимов прийшов у 2014 році – за списком "Блоку Петра Порошенка", а вже через 2 роки політик очолив на той час президентську фракцію.
  • У 2019 році він разом з "Європейською Солідарністю" (тією ж БПП, але перейменованою) переобрався у Верховну Раду.