Дмитро Кулеба наголосив, що "Ашан" перетворився на повноцінну зброю російської агресії.

Дивіться також Німецький бренд Adidas може втратити майже 800 мільйонів доларів через скандал

Реакція МЗС на новину щодо ""Ашану

Він нагадав, що закликав бойкотувати "Ашан" ще минулого року, коли мережа не вийшла з ринку Росії після повномасштабного вторгнення в Україну. Проте ситуація склалася ще серйозніше, оскільки виявилось, що російський офіс супермаркету напряму фінансує армію агресорів.

Міністр закордонних справ повідомив, що обговорить це зі своїм французьким колегою.

Минулого року я закликав світ бойкотувати Auchan за те, що він не вийшов з Росії та не припинив фінансування воєнних злочинів. Однак реальність виявляється набагато гіршою: "Ашан" перетворився на повноцінну зброю російської агресії. Я маю намір обговорити це з французьким колегою,
– сказав Кулеба.

Що відомо про скандал навколо "Ашану"

  • Після початку повномасштабного вторгнення французький "Ашан" залишився на російському ринку, заявивши, що "кинути своїх співробітників, їхні сім'ї, а також своїх клієнтів – це не наш вибір".
  • Нещодавно спільне розслідування The Insider, Le Monde та Bellingcat встановило, що російський "Ашан" від початку повномасштабного вторгнення Росії постачав товари для російських військових на територіях окупованих областей України.
  • Так звана "гуманітарна допомога" складалася як із товарів зі складів "Ашану", так і з товарів, зібраних волонтерами на території мережі магазинів у різних регіонах країни.
  • У деяких регіонах поставки організовували за безпосередньої взаємодії з місцевими органами влади. Крім постачання товарів, "Ашан" допомагав військкоматам набирати мобілізованих з-поміж своїх співробітників.
  • Український офіс "Ашан" заявив, що шокований такою інформацією та вимагає пояснень від французького офісу. Наразі "Ашан Україна" направив офіційне звернення до мережі та очікує на офіційну комунікацію.