Попри скасування перекриття морів, дії Росії створюють певні труднощі для руху суден у Чорному морі. Щодо цього в Асоціації морських портів обіцяють надати додаткові роз'яснення.

Важливо Україна вимагає від Росії інформацію про навчання біля кордонів: у Кремля є 2 доби на відповідь

Деякі райони морів досі заблоковані

В Асоціації морських портів зазначили, що деякі райони Азовського та Чорного морів залишаються заблокованими на час проведення так званих російських навчань. Як стверджує сторона країни-агресорки, ці навчання триватимуть до 13 лютого.

Окремо визначені координатами райони Чорного та Азовського морів перекриваються для проведення "заходів з бойової підготовки – стрільби ракетні та артилерійські, плавання небезпечно". Зазначені райони перекривають так звані рекомендовані шляхи руху суден до морських портів України,
– йдеться в заяві.

Дії Росії блокують рекомендовані шляхи для судноплавства. У Чорному морі кораблям потрібно відхилятися від цих маршрутів, в обхід зон проведення Росією так званих навчань.

Блокування Азовського та Чорного морів: головне

  • Країна-агресорка 9 лютого повідомила про закриття районів Чорного та Азовського морів на час своїх навчань.
  • У посольстві США в Україні заявили, що Росія веде економічну війну проти України. Під виглядом військових навчань країна-окупантка обмежує морський суверенітет України.
  • Уже 11 лютого Росія повідомила, що не блокуватиме акваторії Чорного та Азовського морів. Це відбулося під час зустрічі радників "нормандської четвірки".
  • Однак секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, що Україна має доступ до всіх своїх морських портів.

До теми пропонуємо сюжет про реакцію МЗС України на блокаду морів: дивіться відео