Військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан у щоденному зведенні для 24 Каналу припустив, що ворог постійно запускатиме близько 20 – 30 "Шахедів".

Читайте також Обстріли балістикою і "Шахедами": у ЗСУ прокоментували плани Росії до масованих атак

Атака "Шахедами"

Світан зауважив, що в ніч на 20 грудня ворожі дрони-камікадзе йшли переважно на Київ. Їх збивали на підході до української столиці.

Тобто, заявив він, ми збиваємо їх у полях, а це означає, що збільшується кількість мобільних груп і вдосконалюється система наведення та оповіщення. Мобільні групи безпосередньо включені в цю систему, тому з великою ймовірністю можуть перехоплювати практично всі цілі, що летять.

Можна сказати, що наша ППО виходить на серйозний рівень,
– сказав полковник запасу.

Він припускає, що російські окупанти щоночі запускатимуть у межах 20 – 30 "Шахедів". Водночас вони намагатимуться прямувати новими маршрутами, щоб якось пройти крізь нашу ППО.

У Росії нова проблема на лівому березі

Полковник запасу зазначив, що по лівому березі Дніпра за добу на наші позиції відбувається приблизно 10 ворожих атак. Оскільки нам не вистачає снарядів, можна розподілити бойове навантаження на інший вид озброєння, наприклад на дрони. І вони виконують своє завдання.

Ситуація на лівому березі Херсонщини / Скриншот Deep State Map

У росіян проблема – сиплються на голову дрони,
– заявив Світан.

Він пояснив, що дрон може працювати в радіусі 8 – 12 кілометрів. Окупанти ж не можуть розтягнути на 300 кілометрів фронту наявну в них кількість засобів РЕБ. Тому наші оператори дронів шукають ці проходи, де їх немає, й накривають загарбників.

Війна в Україні: останні новини

  • Сили оборони України продовжують розширяти плацдарм на Херсонському напрямку. Наші захисники ведуть контрбатарейну боротьбу, завдають вогневого ураження по тилах ворога. Водночас українські воїни героїчно стримують окупантів біля Авдіївки.
  • Російські окупанти мають проблеми із використанням північнокорейських артилерійських та мінометних зарядів, які виявилися низької якості. Такі випадки зафіксовано в угрупованні військ "Днепр", який командує генерал Михайло Теплінський.
  • Тим часом за минулу добу російське військо зменшилося на 890 окупантів. Загалом від повномасштабного вторгнення Сили оборони України ліквідували понад 348 тисяч російських загарбників.