Відбулася атака ще проти ночі 7 липня. Відповідальність за неї взяла на себе Служба безпеки України.

Дивіться також Дим видно за десятки кілометрів: показуємо на карті, де дрони СБУ уразили склад боєприпасів

Уражений склад із боєприпасами під Воронежем

Російський губернатор Алєксандр Гусєв стверджував, що протиповітряна оборона нібито збила всі безпілотники, однак унаслідок падіння уламків спалахнула господарська будівля.

Місцеві жителі, як пишуть ЗМІ, не вірять словам посадовця. Крім того, з огляду на супутникові знімки ситуація не настільки добра, як це описує Гусєв.

Дрони уразили склад зі снарядами росіян / Супутникові кадри "Радіо Свобода" до та після атаки

Розташований склад був саме в районі села Сергієвка Воронезької області. Від підконтрольної Україні території до відповідної місцевості – близько 145 кілометрів повітряною траєкторією.

Де розташований склад із боєприпасами, по якому вдарили дрони: дивіться на карті Google maps

Аналітики вказували на цікаву деталь. Супутникові знімки за 2023 рік свідчать, що в цьому районі росіяни тримали боєприпаси просто неба на одній із покинутих ферм.

Водночас видання Defence Express констатує, що на оприлюднених кадрах вибухів чутно детонацію снарядів, а на одному з відео зафіксовано проліт дрона.

За словами експертів, місцеві мешканці анонімно не погоджуються із версією про збиті дрони — вони припускають, що БпЛА влучили в ціль.

У Підгоренському районі розпочалася детонація вибухонебезпечних об'єктів,
– сухо атаку коментував губернатор Воронезької області.

Крім того, посадовець оголошував про надзвичайний стан та евакуацію місцевих жителів. Власне, боєприпаси почали детонували внаслідок атаки дронів, спалахнула масштабна пожежа, яку вирушили ліквідовувати відповідні служби ворога.

Дивіться також Воронезьку область атакували дрони: росіяни бідкаються на гучну детонацію та пожежу

Додамо наостанок, що у ніч на 6 липня дрони України атакували нафтові бази Росії в Краснодарському краї. Разом з тим уламки одного з безпілотників пошкодили стільникову вежу в Єйську, що підтверджували російські окупанти.