Зокрема, про це заявили аналітики Інституту вивчення війни. Вони наголосили, що Тегеран використав атаку у "російському стилі", сподіваючись досягти успіху, однак вони не оцінили високий захист повітряного простору Ізраїлю.

До теми Школа пропаганди Кремля дається взнаки: Іран показав кадри з Чилі, як "наслідки" атаки Ізраїлю

Чому атака Ірану за російською тактикою провалилася

Аналітики Інституту вивчення війни зауважили, що під час масованого обстрілу Ізраїлю Тегеран скористався російською тактикою, запустивши дрони-камікадзе і ракети різних типів. Однак ця атака провалилася з низки причин.

По-перше, як зауважують в ISW, Іран недооцінив переваги Ізраїлю в захисті повітряного простору. Аналітики вважають, що тепер Тегеран винесе уроки з цієї атаки, й працюватиме над тим, щоб "покращити свої здібності проривати оборону Ізраїлю".

По-друге, знову повторюючи російську тактику, іранці спочатку запустили безпілотники, а лише згодом – балістичні ракети. Аналітики зауважують, що, ймовірно, Іран сподівався "влучити" у "вікно" у протиповітряній обороні, коли ті збиватимуть дрони й крилаті ракети.

Такий підхід росіяни неодноразово використовували проти України. Мета такого пакета полягає в тому, щоб повільніші крилаті ракети та безпілотники відвертали й виснажували протиповітряну оборону, щоб дозволити балістичним ракетам, які набагато важче збити, досягти своїх цілей,
– зауважили в Інституті вивчення війни.

Аналітики припускають, що Іран, швидше за все, розумів, що безпілотники та крилаті ракети будуть збиті, але сподівався, що балістичні все ж зможуть уразити цілі. Втім, з близько 120 балістичних ракет лише кілька змогли оминути ППО Ізраїлю й вдарити біля військових баз.

"Українська протиповітряна оборона в середньому перехопила лише близько 46% російських балістичних ракет під час останніх великих ударів. Ймовірно, іранці очікували, що ізраїльські показники будуть вищими, ніж українські, але не перевищуватимуть 90% проти такого великого залпу балістичних ракет - зрештою, росіяни ніколи не запускали близько такої кількості великих балістичних ракет за один удар по Україні", – заявили аналітики.

У підсумку звіту в ISW додали, що Тегеран очікував, що зможе виснажити ізраїльську ППО, однак цього не сталося й масована атака провалилася.

Іран обстріляв Ізраїль: головне

  • Напередодні низка провідних ЗМІ повідомляла, що Іран готується завдати ударів по території Ізраїлю. Ця інформація виявилася правдивою, і увечері 13 квітня Тегеран випустив близько 170 безпілотників по Ізраїлю. Також іранці запустили близько 30 крилатих і 120 балістичних ракет.
  • Таку потужну атаку ППО Ізраїля відбила успішно – 99% цілей було знищено. Збивати іранські ракети та дрони допомагали військові зі США, Великобританії, Франції та Йорданії.
  • Ізраїль поки що не відповідав на іранський обстріл. У ЗМІ зауважують, що буцімто Нетаньягу не став завдавати масованих ударів після того, як провів переговори з Джо Байденом.