Своїми припущеннями поділилися аналітики з "Беларускі Гаюн". Вони відреагували на публікацію від Defense Express. У ній йшлося про те, що ворог атакував Київ ракетами типу С-400 з аеродрому у Зябрівці.

Читайте також Що я, б***ь, кнопку натискав, – один з причетних до удару по Дніпру цинічно виправдовував злочин

Даних про запуски не було

Передовсім аналітики вирішили ще раз наголосити на тому, що 14 січня не отримували жодних даних про запуски ракет з Білорусі. Ба більше, упродовж наступних кількох днів, коли ворог також атакував столицю, даних про запуски теж були відсутні. Крім того, не надходило інформації і про проліт ракет від мешканців прикордонних районів, що межують з Київщиною та Чернігівщиною.

Також аналітики зауважили, що безслідно запустити ракети С-400 з аеродрому в Зябрівці просто неможливо. Пов'язане це з тим, що за якихось 10 кілометрів розташований Гомель. У цьому місті проживає близько 500 тисяч мешканців. Та й довкола аеродрому розкинулися десятки сіл.

Чи можна було запустити ракети "тихо"

Аналітики зауважили, що на це питання немає однозначної відповіді. У "Беларускі Гаюн" посилаються на українських військових, які мають ще одне припущення. Згідно з ним, окупанти могли атакувати Київ з білоруської частини Чорнобильської зони. Там ніхто не мешкає, тож нікому було б повідомити про запуск ракети типу С-400.

Тому якщо говорити про те, чи могли запустити так, щоб ніхто цього не чув, є тільки один район у Білорусі, де це могло статися. Таку версію виключати не можна,
– зазначають аналітики.

Запуск міг бути з Брянської області

Це ще одне припущення, висловлене аналітиками. Вони вважають, що окупанти могли атакувати Київ з населеного пункту, розташованого поблизу Зябрівки – у Брянській області Росії.

І цьому є логічне пояснення. Якщо про запуски ракет з Білорусі повідомлень не було, то з Брянської області таки були. Наприклад, близько 7 ранку мешканці Клинців, Вишкова, Почепа, Климового, Новозибкова Брянської області розповідали про вибухи. Відомо, що їх чули і пізніше, о 10:29, але вже у Клинцях та Унечі.

Був гул і потім вибух, я в цей момент був на вулиці. Можливий пуск ракет із літаків,
– розповідали містяни.

Тож не варто виключати, що атакувати столицю 14 січня ворог міг саме з Брянської області. І це наочно демонструє карта, яку залишили аналітики.


Київ 14 січня могли атакувати з Брянської області / Карта "Беларускі Гаюн"

Нагадаємо, що на території України знайшли уламки ракет з індексом 48Н6ДМ. Він свідчить про те, що випустили їх з ЗРК С-400. Це удосконалена версія С-300, здатна бити на більшу відстань. Такі ракети можуть долати 230 – 250 кілометрів.