Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан сказав 24 Каналу, що українські спецслужби знайшли ефективний спосіб виводити з ладу найбільші металургійні комбінати ворога. Також ці атаки є елементами ЦІПСО.

До теми Під ударом Новолипецький металургійний комбінат: окупанти знову скаржаться на атаку дронів

Подвійний удар

Оскільки Росія перевела свою промисловість на військові рейки, то будь-який об'єкт російської економіки є військовим та ціллю для українських засобів ураження.

Зокрема, металургійні заводи Росії, адже вони виготовляють сталь, яка також потрібна підприємствам ВПК для виробництва військової техніки.

Меткомбінат важко вивести з ладу – потрібно спробувати завдати ударів авіабомбами. Також можна знищити кисневі цехи або місткості з киснем. Після цього зупиняється технологічний процес варіння сталі,
– пояснив військовий експерт.

Ще один спосіб – знищення систем енергозабезпечення підприємства різного рівня генерації, перекидання електроенергії (ЛЕП) або станцій зниження напруги (зокрема, трансформаторних підстанцій).

По декількох цих напрямках українські спецслужби працюють, атакуючи кисневі цехи та підстанції, які живлять меткомбінат.

В Бєлгородській області підстанції горіли потужно, а стовб диму було видно здалека. Тому це подвійний удар, який окрім шкоди економіці ворога, впливає на морально-психологічний стан росіян,
– наголосив Роман Світан.

Читайте також Дрони ГУР атакували 3 заводи на території Росії, – джерела

Нагадаємо, що внаслідок атаки Оскольський електрометалургійний комбінат був повністю знеструмлений. Через це зупинилися всі його електродугові печі, в яких застиг метал. Для відновлення роботи необхідна повна чистка та заміна дугових елементів. Водночас дехто з працівників комбінату вважає, що буде потрібно встановлювати печі заново.