В ефірі національного телемарафону речник Повітряних сил Ілля Євлаш зазначив, що "Шахеди" відстежуються українськими Силами оборони від моменту їхніх пусків і відходження до повітряного простору України. Про це повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Чому люди кліпають: учені назвали несподівану функцію цього процесу

Чому "Шахеди" непросто збивати

Євлаш зазначив, що дрони відслідковуються і вживаються всі необхідні заходи для їхнього перехоплення навіть на підходах до кордонів України.

Ці дрони достатньо маневрені, незважаючи на те, що швидкість їхня незначна. Вони використовують складні ділянки місцевості, гирла, русла річок,
– сказав Євлаш.

Він додав, що інколи "Шахеди" затримуються на деяких містах, до прикладу, як сьогодні на межі Дніпропетровської та Полтавської областей. Дрон просто зависнув над водоймою і кружляв.

Важко дістатися до таких ділянок. Але зрештою Сили оборони змогли його знищити,
– сказав речник Повітряних сил.

Він зазначив, що головна проблема полягає в дефіциті ППО. Україні необхідні ракети для переносних ЗРК, які збивають ці дрони й, зокрема, крилаті ракети.

Також потрібне додаткове обладнання для мобільних вогневих груп, які могли б визначати вночі точне місцеперебування "Шахедів".

Що відомо про нічну атаку по Україні

  • У ніч на 18 квітня росіяни атакували Україну 13 "Шахедами" з Росії та тимчасово окупованого Криму.
  • Бойову розботу проводили в декількох областях.
  • Відомо, що більшість дронів були націлені на Івано-Франківську область. Зокрема, глава Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук розповіла, що окупаційні війська намагалися поцілити у критичну інфраструктуру. Вона зазначила, що там внаслідок падіння уламків виникли пожежі. Однак, як зазначила очільниця ОВА, всі повітряні цілі ЗСУ знешкодили.
  • Крім цього, під ударом опинилася і Хмельницька область. Там повідомляли про рух "Шахедів" у бік Старокостянтинова.
  • Загалом усі 13 дронів-камікадзе збито зенітними ракетними підрозділами Повітряних сил та мобільними вогневими групами Сил оборони України. Зокрема, бойова робота з ліквідації ворожих БпЛА проводилася у Херсонській, Дніпропетровській, Вінницькій, Полтавській, Хмельницькій, Тернопільській та Івано-Франківській областях.