Про це розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону, передає 24 Канал. Останнім часом окупанти все частіше запускають "Шахеди" різними обхідними шляхами. Вони летять і через Запорізьку область, і через Полтавську, і через Дніпропетровську тощо.

До теми Росія напередодні зими накопичила великий арсенал ракет, – Столтенберг

Шукають слабкі місця

Як наголосив Ігнат, українські військові кожного разу роблять детальні карти маршрутів польоту "Шахедів" та інших повітряних цілей. Росіяни постійно змінюють ці шляхи.

Ворог начебто за одним шляхом летить. Але на 100 – 200 – 300 кілометрів міняє його, щоб на шляху не була мобільна вогнева група. На кожен дрон є спроєктований маршрут. Вони регулярно змінюють напрямки – десь наліво, десь направо. Їх завдання – максимально обійти системи ППО,
– сказав Ігнат.

Якщо окупанти летітимуть напряму, то з великою ймовірністю наткнуться на підрозділ ЗРК чи ту ж мобільну вогневу групу, яка знищить безпілотники. Тому вони постійно використовують різні річки, автодороги, щоб бути більш непомітними

Нічна атака по Україні: коротко

  • В ніч на 29 листопада окупанти в черговий раз запустили "Шахеди" по Україні. Ігнат зазначив, що це був звичний авіаційний удар з боку ворога.
  • Ворог запустив 21 "Шахед" та 3 керовані авіаційні ракети Х-59. Усі безпілотники вдалося знищити, а також – вийшло уразити дві ракети. Третя не попала в ціль.
  • Раніше Ігнат розповідав, як працює українська ППО. Багато залежить від мобільних вогневих груп.