Зеленський зазначив, що сьогодні Росія випустила по Україні понад 70 ракет, але сили ППО збили більшість з них. Він подякував воїнам повітряного командування "Схід", "Південь" та "Центр".

До речі Більшість ракет збили, а світло вже відновлюють, – Зеленський відреагував на масовану атаку

Скільки людей загинуло під час атаки

Президент подякував нашим партнерам що системи ППО, які допомагають відбивати атаки. Однак, на жаль, наразі воїни не можуть повністю убезпечити небо – було кілька влучань. Відтак є жертви. Зеленський заявив, що станом на 21:00 відомо про 4 загиблих. Політик висловив співчуття рідним загиблих.

Аварійні відключення світла

Енергетики одразу почали відновлювальні роботи. Найбільше зусиль потрібно докласти у центральних областях України, а також – на Одещині, в Запорізькій області та Харківщині.

Зеленський пояснив, що для стабілізації системи у багатьох регіонах довелося перейти до аварійних відключень. Найбільше відключень застосували на Вінниччині, Київщині, Житомирщині, Дніпропетровщині, Одещині, Хмельниччині й Черкащині. Президент запевнив, зроблять все, щоб повернути стабільність.

Російські атаки зачепили Молдову

Зеленський зауважив, що російський терор знову зачіпає сусідні держави. Є перебої з електрикою в Молдові.

Це вкотре доводить, що російська здатність до таких масованих терористичних ударів – це загроза не одній лише Україні, а всьому нашому регіону. Як мінімум,
– попередив Зеленський.

Він вкотре наголосив, коли терорист дестабілізує життя всіх, спільне завдання – зупинити терор. Цієї ночі президент говоритиме про це у звернені до експертної спільноти американського Інституту вивчення війни.

Росія відзначила річницю Будапештського меморандуму атакою

Глава держави зауважив, що сьогоднішньою ракетною атакою Росія відзначила чергову річницю підписання Будапештського меморандуму. Цей документ відповідає на багато питань про Росію.

  • Зеленський наголосив, якщо щось просто підписати з цими терористами – миру не буде.
  • Щось просто погодити з ними – точно порушать.
  • Відтак президент заявив, що віддати Росії хоча б щось з елементів безпеки інших означає нову війну.

Він додав, що необхідно демонтувати російські терористичні можливості. Лише звільнення всієї нашої землі й притягнення вбивць до відповідальності може дати мир.

Підтримка євроатлантичного курсу та відзнаки для волонтерів

Лідер розповів, що сьогодні підписали нову декларацію про підтримку євроатлантичного курсу України – з Чорногорією. Такі ж декларації уклали з Чехією та Бельгією.

Крім того, Зеленський зазначив, що в Україні з’явилась особлива відзнака для волонтерів – "Золоте серце". Сьогодні у привітанні волонтерської спільноти президент назвав перші 50 колективів та особистостей, які отримають цю нагороду. Однак це не повний перелік тих, хто на неї заслуговує.

Дивіться більше – звернення Зеленського: відео