У суботу, 15 жовтня, з високою ймовірністю ці відключення відбудуться в пікові години. Зокрема, ввечері з 18:00 до 23:00.

До теми Житомирську, Київську, Черкаську і Чернігівську області закликали економити світло: в які години

У Києві може не бути світла з 18:00 до 23:00

Через складність пошкоджень інфраструктури, відключення можуть відбуватися більше, ніж 4 години. Водночас точний термін відключення буде залежати від стану енергосистеми та розпоряджень НЕК Укренерго.

Мешканців Києва закликають ввечері з 18:00 до 23:00 помірно споживати електроенергію для того, щоб підтримати енергосистему. Бізнес-клієнтів просять обмежити використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів тощо.

В "Укренерго" пояснили, чому просять економити світло

В "Укренерго" розповіли, що експлуатують та обслуговують магістральні електромережі – великі "автобани", якими на довгі відстані передається струм великої напруги.

У певних місцях, як повідомили в "Укренерго", ці "автобани" мають "розв'язки" – підстанції, де стоять великі трансформатори, що знижують напругу, аби далі струм йшов до споживачів вже "дорогами обласного та місцевого значення" з меншою пропускною спроможністю.

Це лінії нижчого класу напруги, якими управляють оператори розподільчих мереж (обленерго).

Росія навмисно намагається зруйнувати підстанції, щоб позбавити світла одразу якнайбільше людей. В "Укренерго" наголосили, що у випадку зруйнування підстанції енергетики відразу намагаються заживити споживачів іншими "дорогами".

Часто це лінії класу "польові стежки". Це енергоживлення не таке надійне, як доставлене "автобанами", і цьому головна причина, чому ми просимо вас про економію. Особливо у вечірні години,
– йдеться у повідомленні.

Окупанти атакували Київщину

  • Російські військові у суботу, 15 жовтня, вкотре атакували Київщину. Окупанти близько 7 ранку завдали ракетного удару по Київській області.
  • В "Укренерго" підтвердили, що росіяни атакували енергетичну інфраструктуру Київщини.
  • В Офісі Президента закликали киян і мешканців Київської, Житомирської, Черкаської та Чернігівської областей економити світло.

Дізнайтесь більше – обстріл Київщини 15 жовтня: дивіться відео