Про це 24 Каналу заявив військовослужбовець ЗСУ та політолог Кирило Сазонов, зауваживши, що окупантам треба якась "перемога" для внутрішнього глядача та виборця.

До теми Шалені втрати зросли в кілька разів: яка ціна масштабного штурму Авдіївки для Росії

"Дуже важлива це інформація для Заходу, для наших союзників. Бо Росія задіяла, мені здається, безмежну кількість своїх так званих "консерв", які вмовляють почати переговори "тут і зараз". Без звільнення українських територій сідати за стіл переговорів та укладати якесь перемир'я", – наголосив Сазонов.

Чого хоче Путін

Президент країни-агресорки тим часом каже, що український контрнаступ буцімто вже "зупинився". Тому, мовляв, треба починати переговори. Так очільник Кремля хоче донести західним партнерам, що українська держава буцімто "неспроможна наступати" і тому треба тиснути на Київ щодо переговорів.

Аргументів немає. Як аргумент може пред'явити що завгодно – Авдіївку, якесь інше місто, яке знають. "Бачите, ми наступаємо, ініціатива вже в нас, Україна не наступає, Україна здає позиції. Давайте вже з позиції сили з ними розмовляти". Це його тезис для західних партнерів,
– сказав політолог.

Яка ситуація на Авдіївському напрямку: дивіться відео

Шалені втрати ворога

Саме тому росіяни й хочуть захопити Авдіївку. За словами військовослужбовця ЗСУ, було два міста, де окупанти зазнали шалених втрат. У Бахмуті ворог втратив значну кількість особового складу, а поблизу Вугледара – багато техніки.

"Авдіївка вже зрівняла і те, і те. Техніки, мабуть, більше, ніж під Вугледаром втратили за два тижні. По особовому складу теж дуже-дуже багато. Зараз росіяни в Авдіївці у цій пастці", – додав Кирило Сазонов.

4 листопада в Росії відзначають "День народної єдності". А росіяни люблять символізм. Тому окупанти й кидають у бій все, аби лише взяти Авдіївку.

"Бахмут цілком не взяли, але вони надірвалися. В Авдіївці буде теж саме – вони надірвуться", – сказав політолог.

Що відбувається на Авдіївському напрямку

  • Загарбники прагнуть оточити Авдіївку. Нині там точаться запеклі бої. Росіяни активно застосовують свою авіацію.
  • Координатор з питань стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі відзначив успіхи ЗСУ неподалік Авдіївки. Він заявив, що росіяни під час наступу на місто втратили щонайменше 125 одиниць бронетехніки. А також – на понад батальйон військового обладнання.
  • Окупанти накривають Авдіївку вогнем та кидають своїх солдатів на штурм. У мережі з'явилося відео, як українські військові знищили ворожий прапор на Авдіївському териконі.