Азаров відзвітував про ріст доходів громадян на 10%
У річницю свого уряду прем’єр переконував країну, що їй стало краще жити, демонструючи графіки на великому екрані.
Згідно з ними за рік реальні доходи українців зросли на 10%. Подякувати Кабміну Азарова треба і за "помірне" зростання цін. Мовляв, протягом 2010-го року у світі продукти подорожчали взагалі на 25%.
“А як уряд наш справився з цим. Так, щодо деяких продуктів харчування був допущений значний зріст цін - так, це правда, але в цілому індекс цін вдалося втримати на прийнятному 9,1% рівні”, - каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Чи не найбільше уряд пишається зменшенням імпорту свинини, м’яса птиці, олії та молока. Микола Азаров пообіцяв, вже за декілька років Україна взагалі не ввозитиме цих продуктів, а все вироблятиме сама. Водночас прем’єр переконує, дефіциту борошна в Україні не буде. А про стабільність економіки свідчить непохитність курсу гривні і збільшення накопичень українців у банках на 60 мільярдів гривень.
“Кожного місяця люди відкладають більше ніж 4,5 млрд. грн.. – це може також бути негативний показник, може все повернутися в той час, коли наші люди не накопичували заощадження, а втрачали їх”, - каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Побачили в уряді й приріст інвестицій, щоправда порівняно з 2008 роком. А також відзвітували про збільшення валютних резервів на 13 мільярдів гривень - до 37-ми. В опозиції кажуть, урядові цифри дисонують з реальним станом справ. І наводять свої підрахунки. Кажуть, щомісяця Україна сплачує кредитів на суму річного бюджету Мінохорони здоров’я.
“Україна останні 3 роки позичає-позичає. Що повинно дати можливість віддавати ці кошти – внутрішній ринок, промислове виробництво, заможні люди. Зверніть увагу, що відбувається на сьогоднішній день в країні: понад половина населення України отримують зарплату менше 2 тисяч гривень”, - каже заступник Голови Ради громадського руху "Фронт Змін" Андрій Пишний.
Зазначимо, експерти Світового банку оцінили зовнішній борг України у 82% ВВП.