Про це 24 Каналу розповів полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан. Він додав, що росіяни забирають артилерійські боєприпаси у своїх підрозділів, які стоять на лінії фронту на тимчасово окупованих територіях у Запорізькій та Херсонській областях.

Дивіться також Фортеця Бахмут – місце, де закінчиться епоха "вагнерівців"

У росіян новий дедлайн щодо Бахмута

Зараз лунає багато суперечливих заяв про те, що у росіян нібито проблеми з боєприпасами. Світан каже, що це і так, і ні. Для того, щоб збільшити тиск на оборонців Бахмута, Авдіївки, Мар'їнки чи Кремінної – вони знімають з інших ділянок фронту боєприпаси. Саме тому в деяких частинах росіян на тимчасово окупованій Херсонщині та Запоріжжі взагалі немає артилерійських снарядів.

"В них вже було кілька дедлайнів і ось тепер "до Великодня". В саме місто вони стягують ТВС "Сонцепік", УР-77 та іншу техніку й намагаються видавити наші війська з Бахмута. Поки у місті залишаються пошкоджені багатоповерхівки, наші військові можуть використовувати їх, як хороший укріплений пункт. Якщо буде загроза для наших військ безпосередньо у місті, то наші хлопці відійдуть у Часів Яр і вже звідти продовжать оборону цієї ділянки фронту", – розповів полковник ЗСУ в запасі.

Роман Світан про ситуацію на фронті: дивитись відео

Він додав, що поки ЗСУ утримують місто, це не дозволяє росіянам рухатись в сторону Слов'янська і Костянтинівки. Якщо наші військові відійдуть у Часів Яр, то відповідно посунеться лінія фронту. За Часовим Яром залишається укріпрайон Краматорська, Слов'янська та Дружківки.

Ситуація на фронті: головне

  • За даними Генштабу ЗСУ окупанти продовжують зосереджувати основні зусилля на веденні наступів на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар'їнському напрямках.
  • За минулу добу було відбито понад 50 атак противника на зазначених напрямках. Протягом доби противник вів марні наступальні дії в районі населеного пункту Богданівка, що поблизу Бахмута. Підрозділи Сил оборони відбили тут близько 10 атак противника
  • За минулу добу нашим захисникам вдалося ліквідувати 470 бійців ворога. Всього з 24 лютого 2022 року померло 178 150 окупантів.