Минулого тижня у районі Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки було звільнено приблизно 2 кілометри квадратні. Про це 24 Каналу повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Читайте також Сили оборони мають успіх у районі Кліщіївки: де ворог провалив спроби прориву

"У Кліщіївці на Бахмутському напрямку ми наступаємо, щодня маємо там певні успіхи. На рубежах, які вдається звільнити, ЗСУ там закріплюються. Минулого тижня у районі Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки було звільнено приблизно 2 кілометри квадратні. Станом на зараз там тривають запеклі бої", – заявила вона.

Маляр про бої у Кліщіївці: дивіться відео

Ситуація у Кліщіївці: що відомо

  • Генштаб ЗСУ повідомив, що у районі відповідальності Оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" на Бахмутському напрямку Сили оборони мають частковий успіх у районі Кліщіївки. Наші військові витісняють окупантів із зайнятих ними позицій, а також закріплюються на досягнутих рубежах. У Генштабі зазначають, що точаться жорсткі бої.
  • Водночас окупанти намагалися прорвати оборону ЗСУ, але безрезультатно. Фіксували спроби ворога у районах Оріхово-Василівки, Кліщіївки та Курдюмівки Донецької області.
  • Начальник пресслужби 26 окремої артилерійської бригади Олег Калашніков розповів, що Сили оборони України мають успіхи в районі Кліщіївки та Андріївки на Бахмутському напрямку. Кліщіївка одразу стала точкою зіткнення після того, як українська армія почала брати Бахмут у напівоточення.
  • Саме біля Кліщіївки є найбільші панівні висоти, які ЗСУ ще не захопили. Українські захисники зможуть вогнем артилерії контролювати будь-яке пересування окупантів у місті, тобто ворожі підрозділи та їхнє постачання матеріально-технічного забезпечення. Також ЗСУ зможуть бачити будь-яку ротацію та переміщення ворога.
  • Військовий оглядач Денис Попович пояснив, що звільнення Кліщіївки та Курдюмівки оголить південні фланги Бахмута. Російські окупанти так відчайдушно тримаються за ці села, бо бояться втратити місто-фортецю Бахмут. Як відомо, Бахмут має для них велике символічне значення.