Як повідомляють західні ЗМІ, Іран вже передав Росії майже 400 балістичних ракет серії Fateh-110. У виданні Defense Express зазначають, що це лише початок обміну новітнім озброєнням між двома країнами.

До теми Нова загроза з неба: які балістичні ракети Росія отримає від Ірану, які міста України під ударом

Які у цього будуть наслідки

Основна проблема "збройного альянсу" між Іраном та Росією полягає в тому, що Україна не має достатньо засобів для ефективного протистояння балістичним ракетам. Тому поставка додаткових протиракетних комплексів та оперативно-тактичних ракетних комплексів для Збройних Сил України стає питанням крайньої важливості.

Яка вигода для Росії та Ірану

Видання зазначає, що заявлена кількість в 400 балістичних ракет отриманих від Ірану, уже перевищує виробництво такого озброєння на російських військових заводах. Останні дані свідчать про те, що російські виробники здатні виготовляти до 30 балістичних ракет для ОТРК "Іскандер" за місяць або приблизно 360 одиниць щорічно.

На цьому фоні можна логічно припустити, що у відповідь Москва може розпочати постачання нової зброї для Тегерану. Наразі важко визначити, що саме могла передати Росія Ірану.

Іран поставляє ракети до Росії: основне

  • Напередодні іранські джерела Reuters повідомили, що в січні Тегеран передав Москві сотні балістичних ракет малої дальності. Три надійних джерела стверджують, що Іран передав приблизно 400 ракет, зокрема моделі Fateh-110 і Zolfaghar.
  • Також інсайдери повідомили, що Іран вже здійснив принаймні чотири поставки балістичних ракет до Росії. Сталося це після зустрічі між військовими та представниками служби безпеки Росії та Ірану наприкінці 2023 року в Тегерані та Москві.
  • Один представник з іранського уряду заявив, що Іран планує продовжувати постачання ракет окупантам, посилаючись на те, що їм "дозволено експортувати зброю в будь-яку країну" внаслідок закінчення обмежень установлених ООН для ракет в жовтні 2023 року.