Росіяни однозначно використовуватимуть їх, щоб завдавати ударів по українській території. Такою думкою з 24 Каналом поділився військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.

Не пропустіть Нова загроза з неба: які балістичні ракети Росія отримає від Ірану, які міста України під ударом

Чи становлять іранські ракети загрозу

Іран міг передати Росії приблизно 400 ракет, частина з яких належить до сімейства балістики малої дальності Fateh-110 та Zolfaghar. Перші можуть бити по об'єктах на відстані 300 кілометрів, другі – 700 кілометрів. Останні схожі на північнокорейські ракети KH-23, які Пхеньян поставляє в Росію.

Вся справа в кількості та можливості росіян ними користуватися шляхом пускових установок, а їх вже й не так багато. За останній рік уздовж кордону та фронту окупанти розмістили приблизно 50 комплексів "Іскандер". Тобто дві ракети "Іскандер" на кожній пусковій установці – це приблизно 100 ракет, які ворог одночасно може запустити по території України.

Навряд окупанти мають таку кількість пускових установок для Fateh-110 та Zolfaghar. Припустимо, в росіян є максимум 20 таких одиниць. Тому одномоментний запуск навряд можливий.

Проте це посилить російський парк балістичних ракет,
– наголосив Роман Світан.

Росія має близько 150 "Іскандерів", виходячи з інформації української розвідки. До повномасштабного вторгнення росіяни мали близько 1000 таких ракет. За 2022 рік використали близько 700 – 800 одиниць, коли Україна ще не могла їх збивати.

Уже після появи західних систем Patriot та SAMP/T Повітряні сили почали знищувати переважну частину ракет у місцях, де розташовані комплекси. Тому є механізм боротьби з балістичними ракетами "Іскандер", KN-23, Fateh-110 та Zolfaghar – вони сильно не відрізняються.

Іран міг поставити до Росії ракети

  • За словами одного з іранських джерел видання Reuters, постачання 400 ракет розпочалися на початку січня після того, як наприкінці 2023 року в Тегерані та Москві відбулися зустрічі між іранськими й російськими військовими, під час яких було укладено відповідну угоду.
  • Іранський військовий чиновник повідомив, що було щонайменше 4 постачань ракет і що їх буде ще більше в найближчі тижні.
  • За припущенням іншого джерела, деякі ракети були відправлені до Росії кораблями через Каспійське море, натомість інші були перевезені літаком.
  • Водночас представник ГУР МО Андрій Юсов сказав, що українська розвідка на цей час перевіряє оприлюднену інформацію західним ЗМІ.