Про це 24 каналу розповів громадський діяч та польський науковець Ришард Купідура. За його словами, це суттєво посилить енергетичну незалежність Польщі та інших країн Європи.

До теми Скорочення видобутку – тільки початок: на росію чекають великі проблеми з нафтою

Розмови про диверсифікації постачання енергоресурсів з Росії у Польщі велися ще з далекого 1989 року, коли там відбулися перші демократичні вибори. А сам проєкт започаткували в 2001 році.

Це дуже актуальний проєкт. Він нам став у пригоді. З 27 вересня Baltic Pipe вже почав працювати. Так ми збільшуємо енергетичну безпеку Польщі,
– зазначив Купідура.

Baltic Pipe заморожували через комуністів

Проєкт досить довго реалізовували через спротив місцевих, як називає Купідура, "посткомуністів". У 2001 році після парламентських виборів вони прийшли до влади, після чого увесь проєкт тимчасово заморозили.

"Було призупинення на 6 років. У 2001 році на основі парламентських виборів до влади прийшли посткомуністи, які припинили цей проєкт. Його відновили лише у 2007 році. І він триває до сьогодні", – наголосив Купідура.

Купідура про новий газопровід Baltic Pipe: дивіться відео

Чим важливий проєкт Baltic Pipе для Польщі

  • Раніше в канцелярії президента Польщі Анджея Дуди наголосили, що новий газопровід дозволить диверсифікувати постачання газу до Польщі, зміцнити суверенітет, а ще – зробить державу незалежною від постачання російського газу. А прем'єр-міністр Матеуш Моравецький ефектно заявив, що цей газопровід "закінчить еру домінування Росії в газовій сфері".
  • Відомо, що по Baltic Pipe йтиме газ з норвезьких родовищ через Данію до Польщі та інших держав. Його довжина – майже 900 кілометрів. Потужність – 10 мільярдів кубометрів газу на рік.
  • Норвезький газ по цьому газопроводу зможуть також отримувати Словаччина та Чехія.