Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він зазначив, що вибухи в Криму не лише знищують військовий потенціал окупантів, а й значною мірою тиснуть на них психологічно.

Дивіться також Дуже вдала робота розвідки, – майор ЗСУ про вибухи в окупованому Джанкої

В мережі з'явилися відео атаки морськими безпілотниками Севастопольської бухти 22 березня. Це сталося всього лише через півтори доби після вибухів у Джанкої, під час яких були знищені російські ракети "Калібр".

Мусієнко наголосив, що ці події можна сприймати як одну з передумов початку українського контрнаступу.

Знищення зброї

Військовий експерт повідомив, що українські сили оборони виконують комбіноване завдання, яке з одного боку спрямоване на знищення військового потенціалу ворога. Адже Росія з моменту окупації перетворила Крим на своєрідний військовий хаб.

Для того, щоб Україні проводити зараз ефективні контрнаступальні дії на сході та півдні, потрібно знищувати зброю ворога на складах півострова.

Мусієнко назвав завдання кримської "бавовни": дивитись відео

Зменшити терор України

Другою метою ЗСУ, за словами Мусієнка, є зменшення можливостей ворога тероризувати ракетними атаками Запоріжжя, Херсон та інші території неподалік фронтової зони.

Знищувати боєприпаси, тому що саме там зберігаються снаряди для реактивної артилерії, саме в Криму зберігаються і ракети С-300, якими потім обстрілюють Запоріжжя й інші міста, та багато іншої зброї,
– додав мовець.

Він зауважив, що такі удари свідчать і про зростання українських можливостей, які мають в собі потужні елементи психологічного впливу на противника. Україна демонструє, що на тимчасово окупованих територіях не залишається не вразливих місць для ворога.

"Бавовна" в Південній бухті Севастополя: що відомо

  • Потужний вибух пролунав близько 04:30 у районі Південної бухти. Ще через 15 хвилин був ще один вибух.
  • Кореспондент "Крим.Реалії" повідомив, що перед вибухом у Севастополі не було чути ні шуму ракети, що летить, ні стрілянини з автоматичної зброї.
  • Окупаційна влада Севастополя повідомила, що морський пасажирський транспорт призупинив свою роботу.