Це сталося після того, як у Секторі Гази вдарили по лікарні, внаслідок чого загинули й постраждали сотні цивільних громадян. У Білому домі також підтвердили заяву йорданського міністерства.

Дивіться також Удар по лікарні у Секторі Гази: масові протести та гучні заяви – як реагували на подію у світі

Байден не поїде в Йорданію

Міністр закордонних справ Йорданії Айман Сафаді сказав, що після удару по лікарні в Газі країна оголосила, що скасовує саміт за участю президента США Джо Байдена. Раніше у вівторок від участі в саміті вже відмовився голова Палестини Махмуд Аббас.

Тепер немає сенсу говорити про що-небудь, крім припинення війни,
– глава йорданського МЗС.

Крім Байдена та Аббаса, на саміті в четвер, 19 жовтня, мали взяти участь президент Єгипту і король Йорданії.

Зрештою у Білому дому розповіли журналістам Reuters, що Джо Байден скасував заплановану зупинку в Йорданії після візиту до Ізраїлю після вибуху в лікарні Гази.

"Він (Джо Байден – 24 Канал) сподівається на особисту консультацію з цими лідерами найближчим часом і погодився продовжувати регулярні та безпосередні контакти з кожним із них протягом найближчих днів", — сказали в адміністрації президента США.

Також відомо, що Байден нещодавно вилетів із США на Близький Схід.

У Секторі Гази вдарили по лікарні

  • Під час трагічного інциденту, який стався 17 жовтня, лікарня Аль-Ахлі в Секторі Газа зазнала нищівної атаки. Це призвело до втрати кількох сотень життів, багато людей все ще перебувають під уламками зруйнованої будівлі.
  • Наразі вживаються заходи для встановлення точної кількості постраждалих унаслідок цього жахливого інциденту. Згідно з повідомленнями різних арабських ЗМІ, існує побоювання, що кількість загиблих може перевищити 500 осіб.
  • Після цього у кількох арабських країнах спалахнули мітинги. Люди виходили на протести в Туреччині, Іраку, Йорданії, а в Палестині вимагали відставки їхнього президента.
  • Зрештою в ЦАХАЛ відреагували на атаку лікарні у Секторі Гази. Там зазначили, що відповідальність за цю подію несе "Ісламський джихад", адже до цього це військове угруповання запускало ракети по Ізраїлю.