Журналісти CNN запитали президента Байдена про те, що він хотів би сказати у бік Росії після затримання репортера видання Wall Street Journal Евана Гершковича.

Дивіться також Самі собі вистрілили в ногу: Росії дорого обійдеться затримання американського журналіста

Реакція Байдена

Президент США заявив, що закликав би Росію звільнити журналіста.

"Відпустіть його", – сказав Байден, залишаючи Білий дім у п'ятницю вранці.

Зазначимо, що це перший публічний коментар Байдена щодо затримання Гершковича у Росії.

Пізніше на запитання іншого репортера, чи висилатимуть США російських дипломатів, чи журналістів через затримання Гершковича, Байден сказав: "Наразі такого плану немає".

Байден відреагував на затримання журналіста: дивіться відео

Що відомо про арешт журналіста WSJ в Росії

  • У Москві заарештували журналіста The Wall Street Journal, громадянина США Евана Гершковича. Його звинувачують у "шпигунстві".
  • Вранці 30 березня у ФСБ Росії заявили, що напередодні затримали в Єкатеринбурзі Евана Гершковича. Спецслужба стверджує, що журналіст The Wall Street Journal збирав секретні відомості про одне з підприємств російського ВПК. У Кремлі додали, що Гершковича "взяли на місці злочину".
  • Пропагандисти стверджують, що кореспондент WSJ, працюючи над матеріалом, відвідував Єкатеринбург і Нижній Тагіл (там розташовується підприємство ВПК Уралвагонзавод). Піарник Ярослав Ширшиков із Єкатеринбурга розповідав, що Гершкович приїжджав у місто, щоб написати матеріал про ставлення місцевих жителів до ПВК "Вагнера" та війни проти України. Ширшиков супроводжував журналіста в Єкатеринбурзі та знайомив із деякими персонами, що було потрібно для підготовки тексту.
  • Гершкович близько шести років живе в Росії, він працює в московському бюро американської газети The Wall Street Journal. Раніше Гершкович працював у Agence France-Presse, The Moscow Times та The New York Times.