"Це пряме порушення міжнародних норм. США рішуче засуджують зміну курсу літака і арешт Протасевича", – заявив Байден. Президент назвав інцидент з Протасевичем ганебним нападом на політичне інакомислення і свободу преси.

Зверніть увагу Затримання Романа Протасевича в Білорусі: що відомо та яке покарання загрожує засновнику NEXTA

Білий дім привітав новину про те, що у відповідь Європейський Союз закликав до цільових економічних санкцій та інших заходів проти Білорусі.

26-річний блогер Протасевич наразі перебуває у мінському слідчому ізоляторі. Упродовж антиурядових демонстрацій в Білорусі 2020 року хлопець адміністрував телеграм-канал NEXTA, який став одним із основних протестних медіаплатформ.

Зустріч Байдена і Путіна

Білий дім у вівторок, 25 травня, оголосив, що президент Байден проведе зустріч з президентом Володимиром Путіним 16 червня у Женеві. Міжнародні оглядачі, коментуючи повідомлення про саміт, відзначили, що заява про його проведення накладається на затримання білоруського опозиціонера Протасевича.

У спільній статті колишні американські посадовці Девід Креймер та Ерік Едельман заявили, що після затримання режимом Лукашенка білоруського опозиціонера Байден мав би наполягати, щоб Путін відмовився від підтримки самопроголошеного президента і зробив це передумовою саміту.

До теми Байден поговорить з Путіним про Білорусь та Україну, – Білий дім

Політичний аналітик Білл Крісто сказав, що на додачу до вимог звільнити Протасевича та додаткового тиску на Лукашенка, було б доречно адміністрації Байдена скасувати саміт з Путіним та відмовитись від немудрого зняття санкцій від "Північного потоку-2"

Повний випуск програми "Голос Америки" за 25 травня 2021 року: дивіться відео