Таку заяву зробив Джейк Салліван, радник американського президента з національної безпеки. 13 січня він виступив із брифінгом у Білому домі.

Важливо У Пентагоні підтвердили непохитну підтримку України – Остін зателефонував Резнікову

Москва може накинутися на Україну зі звинуваченнями

Салліван переконаний, що Росія, якщо захоче, знайде надуманий привід для нового нападу на Україну. Мовиться, зокрема, про диверсію, саботаж та інформаційні операції. За його словами, американська розвідка наразі обробляє інформацію щодо дій Кремля.

Радник Байдена уточнив, що Москва може сфабрикувати привід для вторгнення. Держава-агресорка може цинічно й необґрунтовано звинуватити Україну у підготовці нападу на російські сили Донбасі. "Ми вже бачили це у 2014 році", – зазначив він.

Брифінг Саллівана у Білому домі: дивіться відео

У США кажуть, що Росія може піти на ескалацію

Раніше представник США в ОБСЄ закликав готуватися до ескалації з боку Росії. Майкл Карпентер наголосив, що у такому випадку Москві загрожують серйозні санкції. Посадовець зазначив, що хоч Вашингтон й надає перевагу дипломатичним перемовинам, ситуація може розвиватися по-різному.

Він констатував, що Кремль продовжує скупчувати свої сили біля кордонів України. "Мовиться про десятки тисяч військових", – додав Карпентер.

Вашингтон готує санкції проти Путіна: дивіться відео