Це підтвердив бельгійський прем'єр-міністр Александр Де Кроо, пише Reuters. В українській розвідці прокоментували ймовірне розслідування.

Увага РДК бояться менше, ніж ЗСУ: чи буде Пригожин захищати Бєлгород

Наше міністерство оборони та його розвідувальні органи розпочали розслідування і просять надати інформацію, щоб визначити, що саме сталося,
– заявив де Кроо.

Прем'єр-міністр зауважив, що європейська зброя постачається в Україну за умови, що вона буде використовуватися на українській території з метою захисту цієї території. Де Кроо відмовився коментувати можливі наслідки, якщо ці повідомлення підтвердяться.

"Ми не повинні забігати наперед. Але ми аналізуємо ситуацію і поставимося до цього дуже серйозно", – сказав він.

Реакція української розвідки

Речник Головного управління розвідки при Міністерстві оборони Андрій Юсов коментуючи розслідування Бельгії щодо використання зброї їхнього виробництва на території Росії зазначив, що це питання потрібно ставити "Російському добровольчому корпусу" (РДК) та легіону "Свобода Росії", пише Суспільне.

Наскільки відомо, то вони вже давали коментарі з цього приводу. Зокрема, стосовно затрофеєної/перетрофеєної зброї техніки чи озброєння. Що стосується інших питань, то я думаю що Міністерство оборони прокоментує належним чином,
— сказав Юсов.

Він додав, що представники РДК та легіону "Свобода Росії" діють на території Росії автономно.

Що сталось

The Washington Post із посиланням на розвіддані повідомила, що бійці "Російського добровольчого корпусу" і легіону "Свобода Росії", які воюють на боці України і наприкінці травня розпочали рейд Бєлгородською областю, використовували чотири тактичні транспортні засоби, які попередньо отримала від союзників Україна.