Деталі від Білого дому

Речниця Білого дому Джен Псакі не змогла дати чіткої відповіді на питання журналіста щодо системи ПРО. Вона наголосила, що мусить уточнити це зі своєю командою.

До теми Батарею "Залізний Купол" армії США можуть передати Україні, – Politico

Мені потрібно уточнити це у колег. Я знаю, що ми оголошували про надання додаткового сприяння на тій зустрічі (Володимира Зеленського і Джо Байдена – 24 канал). Але з приводу подробиць мені потрібно уточнити,
– сказала Псакі.

Надання Україні ПРО: головне

  • Американське видання Politico заявило, що Палата представників внесла до законопроєкту про оборону на 2022 рік поправку, яка дасть змогу виділити більшу кількість грошей Україні та надати систему "Залізний купол".
  • В Офісі Президента підтвердили цю інформацію. Там наголосили, що на зустрічі 1 вересня президенти обговорили таку можливість. Вони домовилися про американську допомогу на безпеку України у розмірі 60 мільйонів доларів.

Що відомо про систему "Залізний купол"

У 2011 році її створила ізраїльська оборонна компанія Rafael у партнерстві з Raytheon. "Залізний купол" вважають одним з найефективніших засобів знищення ракет малої дальності. Так, за останні кілька років система збила близько 90% ракет, які випускали по Ізраїлю.
Джерело: Офіс Президента