В СБУ повідомили, що дізналася про такі плани агресора ще під час перебування бойовика на території Білорусі. І унаслідок стеження за вагнерівцем українські спецслужби затримали його "на гарячому".

Дивіться також Щодня проїжджала до 100 кілометрів: як російська агентка хотіла виявити позиції ЗСУ

Білорусу саме намагався закріпити декілька GPS-трекерів на опори ліній електропередач, які живлять Київську агломерацію.

За сигналами "маячків" окупанти хотіли скоригувати прицільний удар по енергооб’єктах, зокрема із застосуванням дронів-камікадзе типу "Шахед",
– ідеться у повідомленні СБУ.


СБУ затримала вагнерівця-білоруса, який готував диверсії / Фото СБУ

Білорус давно воює проти України

Також зазначають, що затриманий білорус брав участь у бойових діях проти України на Донбасі з 2014-го до 2017 року. На початку повномасштабної війни він вступив до лав терористичної групи Вагнера, білорус брав участь у штурмах Бахмута.

Після цього повернувся до Білорусі, де отримав завдання від свого "куратора" щодо диверсій в Україні.

Як вагнерівець потрапив в Україну

У прокуратурі Рівненщини повідомили деталі слідства: 11 січня цього року 34-річний громадянин Білорусі незаконно перетнув кордон України.

"У ході спецоперації співробітники СБУ завадили іноземцеві завершити підготовку диверсії. Чоловіка затримали на території Сарненського району Рівненщини. При собі він мав GPS-трекери та стартові пакети українського мобільного оператора", – повідомляє прокуратура.

Додають, що зловмисник використовував підроблений український паспорт.


Зловмисник мав GPS-трекери та стартові пакети українського мобільного оператора / Фото СБУ

СБУ затримує диверсантів

  • Так, у Запоріжжі викрили колишнього міліціонера, який вишукував інформацію для російської ФСБ. Він шпигував за оборонними заводами.
  • А на Донеччині затримали жінку, яка за завданням російських спецслужб розвідувала дислокацію та переміщення українських Сил оборони в області. Для цього вона щодня проїжджала до 100 кілометрів.