Громадян Польщі режим Лукашенко звинувачував в організації заворушень. Дипломатам вдалося домовитися про звільнення політв'язнів.

Важливо Порізав шию на суді: білоруський політв'язень Латипов прийшов до тями

Трьох з п'яти звільнили

Про цих політв'язнів згадував Сенат Польщі у нещодавній офіційній резолюції. Тоді парламентарі засуджували дії режиму Лукашенка із затримання Романа Протасевича.

У результаті дій польських дипломатичних і консульських служб 25 травня до Польщі прибули активістки Ірена Бернацька, Марія Тишковська і Анна Панішева,
– повідомляє польське МЗС.

Усім трьом надали необхідну допомогу і підтримку. Дівчата – троє з п'яти затриманих у справі Спілки поляків. Наприкінці березня 2021 року генпрокуратура Білорусі порушила кримінальну справу проти них за організацію масових акцій в 2018 році в Гродно.

Зазначалося, що активісти провели ряд "незаконних заходів із залученням неповнолітніх із вшанування учасників антирадянських бандформувань", які здійснювали "грабежі, вбивства мирного населення Білорусі".

Ще двоє поляків зі спілки залишаються у Білорусі.

Політв'язні у Білорусі

  • Кількість політичних в'язнів у Білорусі станом на 1 червня загалом становить 454 людини.
  • Правозахисницький центр "Вясна" повідомляє про щонайменше 109 засуджених в рамках політично вмотивованих кримінальних процесів. І це дані лише за травень 2021 року.
  • Нещодавно політичними в'язнями визнали затриманих Романа Протасевича і Софію Сапегу.