Країна також починає процедуру призупинення Угоди про реадмісію ЄС. Мовиться про повернення громадян, які нелегально потрапили з Білорусі в країни-члени Євросоюзу.

Радимо прочитати Лукашенко у "глухому кутку": сценарії розвитку подій для Білорусі

Білорусь відреагувала на санкції Євросоюзу

28 червня МЗС Білорусі викликало главу представництва ЄС Дірка Шубеля. Йому надали інформацію про заходи, які вжила країна у відповідь на європейські санкції.

Дипломату повідомили про вихід країни з програми "Східне партнерство" та призупинення Угоди про реадмісію. У відомстві зауважили, що це матиме негативні наслідки для взаємодії з ЄС у галузі боротьби з нелегальною міграцією та організованою злочинністю.

Дипломату вже запропонували виїхати з Мінська до Брюсселя для консультацій. "Щоб довести своєму керівництву позицію білоруської сторони про неприйнятність тиску й санкцій", – мовиться в повідомленні.

Крім цього, Білорусь заборонила в'їзд представникам євроструктур й особам з країн ЄС, які сприяли введенню обмежень. Країна наразі продовжує розробляти інші заходи реагування, зокрема, й економічні.

Євросоюз ввів нові санкції проти режиму Лукашенка: головне

  • Європейський Союз 24 червня 2021 року запровадив нові секторальні санкції проти Білорусі. Обмеження стосуються калійної та нафтової галузей економіки, а також банківської сфери.
  • ЄС заборонив і продавати країні товари подвійного призначення, що можуть бути використані у військових цілях, та технології й програмне забезпечення для відстежування чи перехоплення інтернету й телефонного зв'язку.
  • Відзначимо, що за кілька днів до цього, 21 червня, санкції проти Білорусі ввели Сполучені Штати. У списку – 16 осіб та 5 правоохоронних організацій.