У пресслужбі МЗС відмовилися назвати виданню TUT.by причину рішення.

До теми Парад в Білорусі 9 травня попри пандемію коронавірусу: з’явилася різка реакція ВООЗ

В ефірі державного каналу "Белорусь 1", ведучі заявили, що Білорусь, як суверенна країна має право захищати своїх громадян не лише медично, а й інформаційно – наприклад, від брехні та фейків. Їх в сюжеті російських журналістів нарахували аж сім.

Російські ЗМІ поскаржилися, що акредитації позбавили всю знімальну групу, а Кручинина вислали з країни.

Раніше білоруський МЗС вже висловлювався про матеріали Кручинина.

Абсолютно неприпустимо, коли ллється бруд на країну. В такому ключі, як учора зробив російський телеканал. Так говорити про країну не можна,
​– наголосив глава МЗС Білорусі Володимир Макей.

Що відомо про репортаж росЗМІ, який так не сподобався Білорусі

  • 6 травня на "Первом канале" вийшов репортаж Кручинина, де показали свіжі могили на кладовищі у міста Столбци під Мінськом (у квітні там зафіксували спалах коронавірусу), а також розповіли про чоловіка, який перехворів пневмонією, але його тести на COVID-19 виявилися негативними.
  • "Стає зрозумілим, чому багато хто не довіряє методикам підрахунку, які використовує білоруський МОЗ", – зазначили за кадром. У сюжеті також мовилось про різке зростання випадків в офіційній статистиці після великодніх служб і суботника 25 квітня.
  • Російські журналісти критикували білоруську владу за відмову від введення карантину.

Зверніть увагу! Станом на 6 травня Білорусь повідомляла про майже 20 тисяч хворих і понад 100 смертельних випадків від COVID-19. Незважаючи на активний приріст нових випадків, влада країни не стала скасовувати парад до Дня перемоги, а також концерт увечері 9 травня в центрі Мінська.