У Білорусі страчуватимуть зрадників

Білоруські ЗМІ поширюють коментар палати представників Білорусі, з якого зрозуміло, що смертну кару можуть застосувати до особи, яка зрадила державу. Це досить небезпечний сигнал, оскільки у Білорусі вважають зрадниками усіх, хто не хоче коритись волі Лукашенка.

Увага У Білорусі зростає невдоволення керівництвом через втягування країни у війну, – Генштаб

З метою надання стримувальної дії на деструктивні елементи, а також демонстрації рішучої боротьби зі зрадою державі проєктом Закону пропонується внесення змін до санкції частини 2 статті 356 КК, які передбачають можливість застосування покарання у вигляді смертної страти за зраду державі, вчинену посадовою особою, яка обіймає державну посаду, або особою, на яку поширюється статус військовослужбовця,
– йдеться у пояснювальному коментарі.

Ймовірно, той факт, що смертну кару хочуть застосовувати саме проти чиновників та військових вказує на те, що Лукашенко й далі намагається схилити свою країну до війни. І якщо досі військові просто відмовлялись виконувати злочинні укази, таким чином, Лукашенко хоче не залишити їм вибору.

Або виконання наказу, або страта. Брудні засоби втягнення у війну для обох диктаторів не є чимось новим, але шантаж смертю – це уже занадто.

Що відбувається у Білорусі: останні новини

  • Нещодавно до Лукашенка приїздив міністр оборони Росії Сергій Шойгу. Про що вони домовлялись наразі невідомо. Однак, точно про війну в Україні.
  • Військовий експерт Роман Світан припустив, що російська делегація вмовляла Лукашенка надати Москві зброю. Окрім Шойгу білоруського диктатора відвідав і Лавров. Експерти вважають, це поганий знак для Лукашенка. Ймовірно, Росія готується до вторгнення в Білорусь.
  • Раніше в Інституті Лансінга опублікували розвіддані про те, що Путін хоче ліквідувати Лукашенка. Таким чином російський диктатор прагне встановити контроль над армією Білорусі.