Попри епідемію коронавірусу, на протест у Мінську зібралося понад 1000 осіб. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Важливо Не треба перед росіянами ставати на коліна, нам треба своя ракета, – Лукашенко

Учасники виступали проти того, щоб Лукашенко висував свою кандидатуру на шостий президентський термін. У руках активісти тримали капці, як символ заклику лідера протесту Сергія Тихановського, якого не допустили до участі у виборах, "розчавити таргана".

Цього разу поліція не втручалася у масові демонстрації. Цей мітинг відбувся менш ніж за три місяці до президентських виборів. Більшість людей йшли у масках, щоб продемонструвати, що коронавірус – не "психоз", як стверджує Лукашенко.

Вічне президентство Лукашенка: головне

  • 14 травня Центральна виборча комісія Білорусі отримала заяву від президента Олександра Лукашенка на реєстрацію ініціативної групи з висунення його кандидатом на чергових президентських виборах.
  • До цього Лукашенко перемагав на президентських виборах в 1994-му, 2001-му, 2006-му, 2010-му і 2015 році.
  • Раніше президент Білорусі заявив, що в найближчі 5 років в країні можуть прийняти нову конституцію.

Актуально Доведеться ще поборсатись, – Лукашенко про кінець пандемії COVID-19 в Білорусі

Що відомо про президентські вибори у Білорусі?Парламент Білорусі призначив президентські вибори на 9 серпня, давши старт кампанії з виборів глави держави. Потенційні кандидати в президенти повинні були до 15 травня подати в Центрвиборчком документи на реєстрацію своїх ініціативних груп зі збору підписів виборців. Їх реєстрація повинна пройти в п’ятиденний термін з дня подачі заяви.

Збір підписів буде проводитися з 21 травня по 19 червня. Реєстрація кандидатів у президенти відбудеться з 5 по 14 липня, потім почнеться передвиборча кампанія. З 4 по 8 серпня буде проходити дострокове голосування.

Протести у Білорусі: дивіться фото "Радіо Свободи"