Про створення "комітету національного порятунку" оголосив один з лідерів білоруської опозиції Валерій Цепкало, повідомляє видання Kyky.org.

Варто знати Всенародний страйк у Білорусі на підприємствах: силовики вже затримують учасників

Цепкало одразу заявив, що запропонує увійти до цього "комітету" кандидатці в президенти Білорусі Світлані Тихановській. Хоча вона зараз виїхала в Литву.

Таке рішення кандидатки він пояснив тиском білоруської влади. Мовляв, на Тихановську тиснули через її чоловіка, який нині заарештований у Білорусі.

Протести в Білорусі: коротко

  • Вони тривали впродовж усієї передвиборчої кампанії, втім з особливою силою спалахнули після президентських виборів. Усе через те, що більшість громадян не вірить у справжність їхніх результатів.
  • У ЗМІ багато писали про приклади масових фальсифікацій на виборчих дільницях. Тож білоруси певні: перемогу мала отримати "технічна" опозиціонерка Світлана Тихановська.
  • З 11 серпня білоруси оголосили всенародний страйк – багато хто не вийшов на роботу до того моменту, поки їм не покажуть справжні результати виборів.
  • Натомість сама Світлана Тихановська виїхала в Литву. Вона натякнула на те, що її могли залякувати. Згодом вона закликала протестувальників "здати зброю" і йти додому.