білоруса затримав прикордонний наряд на Волині

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі каналу "Рада" розповів деталі про білоруського прикордонника, який втік до України, повідомляє 24 канал.

До речі Білоруські добровольці, які захищать Україну, записали звернення до своїх земляків

За його словами, декілька днів тому був затриманий порушник, який пробирався з білорусі до України. Повідомляється, що чоловіка затримав прикордонний наряд на Волині.

Після затримання він зазначив, що є білоруським прикордонником і проходить службу в Брестській прикордонній групі,
– сказав Демченко.

Як зазначив речник ДПСУ, білоруський прикордонник розповів, що наважився на порушення, щоб приєднатися до України у війні проти росії.

Також білоруський прикордонник зазначав, що мав коло однодумців. З одним із таких він тікав до України, але в прикордонні білорусі їх виявили та переслідували зі стрільбою.

Кордон з Україною вдалося перетнути тільки одному, інший – залишився у білорусі.

Андрій Демченко повідомив, що наразі перевіряють слова затриманого. За його словами, у білорусі, коментуючи втечу прикордонника, заявили, що це фейки.

Також речник ДПСУ додав, що після перевірки білоруського прикордонника можна буде більше детально говорити про особу затриманого та подальшу його долю.

Що ще відомо про затримання білоруського прикордонника

  • У ЗМІ інформація про те, що білоруський прикордонник незаконно потрапив до України, з'явилася тільки 12 липня. Однак інцидент стався ще 29 червня. Про це стало відомо лише після публікації відповідного судового рішення.
  • Чоловік рухався з білоруського Дубка до українського Хрипська. Суд вирішив покарати прикордонника лише 2 добами арешту. Також він повинен був сплатити 496 гривень судового збору.
  • Згодом деталі інциденту розповіли у пресслужбі ДПСУ. Там повідомили, що чоловік порушив кордон, аби доєднатися до Сил оборони України у війні проти російських окупантів.

Дізнайтесь більше – білоруський прикордонник пробрався в Україну, щоб воювати проти росії: дивіться відео