Про чергову успішну операцію 24 Каналу розповіли джерела у спецслужбах. За їхніми даними, російський ракетний корабель "Самум" вдалося підбити з допомогою експериментального морського дрона "Sea Baby".

Читайте також По кораблю щомісяця: як Сили оборони знищують військовий флот Росії

Що відомо про атаку корабля

У спецслужбах кажуть, що вчора, 14 вересня, морський дрон СБУ організував "бавовну" російському кораблю. "Самум" саме перебував поблизу входу у Севастопольську бухту. Відомо, що "Sea Baby" вдалося влучити у задню праву частину судна окупантів. Це дозволило завдати йому значних пошкоджень, внаслідок цього корабель втратив хід.

За наявними даними, російським загарбникам довелося взяти "Самум" на буксир і відправити на ремонт. На той момент судно було похилене, а також мало крен на правий борт.

Як зазначають у спецслужбах, для цієї атаки СБУ використала свій експериментальний зразок морського дрона. Він має здатність виконувати бойові завдання у шторм, а також ховатися від виявлення за високими хвилями. Якраз під час операції хвилі сягали 1,5 – 2 метрів у висоту.

Дрон просто був на патрулюванні

Активіст Сергій Стерненко розповів цікаві деталі про атаку на "Самум". За його словами, "Sea Baby" 14 вересня вирушив, щоб перевірити острів Зміїний і "вишки Бойка", а також навідався до західного берега Криму.

Взагалі-то Малюк планував просто вийти на патрулювання та випробувати себе на міцність в 4-бальний шторм, але побачив в морі купу російського брухту "Самум" і не зміг втриматися від спокуси загнати 200 кілограмів гексогену йому під черево. Кацапський екіпаж як завжди все просрав. Просруть ще не раз,
– заявив Стерненко.

Напередодні знищили підводний човен

  • Власне, у ніч проти 13 вересня Україна змогла завдати суттєвих втрат ворогові. У сухих доках на території суднобудівного заводу у Севастополі перебували судна "Мінськ" і "Ростов-на-Дону". Більше їх там не буде.
  • Під ранок у доки завітала "бавовна". У розвідці Британії кажуть, що її підвезли на 10 крилатих ракетах, а допомагали їм у цьому три безекіпажні катери.
  • У відомстві зазначають, що десантний корабель "Мінськ" майже повністю зруйнований. Що стосується підводного човна "Ростов-на-Дону", то він зазнав катастрофічних пошкоджень. На відновлення останнього підуть роки та сотні мільйонів доларів.
  • Тож, вони потрапили до статистики втрат ворога. Нагадаймо, що найдорожчою з них усе ще залишається крейсер "Москва". Його у квітні минулого року вдалося відправити на дно Чорного моря.