В ефірі телемарафону міністр енергетики Герман Галущенку назвав дві причини, через які в Україні можливий блекаут. Про це пише 24 Канал.

Важливо На Запорізькій АЕС стався черговий блекаут: є загроза радіаційній безпеці

Які причини можливого блекауту

Член Кабміну розповів, що наразі єдиною причиною відключення світла є погодні умови. Водночас додав, що Україна готова до зими.

І якщо не буде масованих ударів, які матимуть драматичний вплив на енергосистему, або стихійних лих, то відключень не буде,
– підкреслив Галущенко.

Також міністр енергетики зауважив, що наразі спостерігаються дуже складні погодні умови. Нагадав, що негода вирувала в Одеській, Миколаївській, Київській областях, а далі перемістилася на Захід.

Тому зараз відбуваються відключення, бо є велика кількість поривів електроліній на Заході України,
– додав посадовець.

За його словами, у трьох областях, де раніше вирувала стихія, вже відновили електропостачання. Втім, окрім окремих випадків, де завершуються ремонтні роботи.

Галущенко зазначив, що максимальна кількість ремонтних груп з усієї України працюватиме на Заході, щоб максимально швидко відновити електропостачання.

Цікаво Чим замінити свічку чи ліхтарик під час блекауту: варіанти вас здивують

У які години особливо важливо економити світло

  • В Укренерго закликали споживати світло ощадливо. Цим ви допоможете зберегти баланс в енергосистемі нашої держави, а також дозволите стабільно працювати обладнанню без перевантажень.
  • Так-от, економно споживайте електроенергію з 9:00 до 11:00 та з 16:00 до 18:00.
  • Пральну і посудомийну машину краще вмикати вже після 20:00.
  • Не варто одночасно вмикати електрочайник, мікрохвильовку, електроплиту та пральну машину. Адже працюючи разом, вони перенавантажують електромережу.
  • Окрім того, завжди вимикайте світло в кімнатах, де нікого немає.