Саме там Блінкен вперше особисто зустрінеться з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Держсекретар частково розкрив журналістам, про що говоритиме з головним дипломатом Кремля.

Варто перечитати Блінкен пояснив, що робитимуть США у разі нового вторгнення Росії в Україну

Перша зустріч Лаврова і Блінкена відбудеться в Ісландії

Державний секретар США Ентоні Блінкен 16 травня почав п’ятиденний візит в Європу. Відвідає він Данію, Гренландію, і Ісландію, де відбудеться засідання Арктичної ради (міжурядовий форум 8 країн, дотичних регіону Арктики).

  • Саме в Ісландії, як вже офіційно стало відомо, відбудеться перша особиста зустріч головного дипломата Білого дому з головним дипломатом Кремля – міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Це мало б статися 20 травня – в останній день візиту Блінкена в Європу.

Що відомо про теми розмови головних дипломатів Білого дому і Кремля

Під час зустрічі Лавров і Блінкен обговорять "ключові питання взаємин і міжнародного порядку денного". Таке формулювання оприлюднили у МЗС Росії. У Держдепі ж розставили деякі акценти.

  • Мовляв, важко буде оминути тему "Північного потоку 2" – "російський стратегічний проєкт, який підриває європейську безпеку, європейську енергетичну безпеку" (так Блінкен говорив з журналістами на початку візиту в Європу).

У іншому ж розмова з Лавровим буде спрямована на теми, у яких Росія та США мають "взаємні інтереси". За такого формулювання можна припустити, що й про Україну говоритимуть також.

Ми не прагнемо ескалації. Ми просто, знову ж таки, шукаємо передбачуваніші, стабільніші відносини. Думаю, є сфери, в межах яких ми можемо обговорити це з міністром Лавровим,
– підсумував Блінкен.

До теми Україна інформує США про компанії, залучені до "Північного потоку-2", – Маркарова