Очільник Казахстану відзначив важливість візиту Блінкена для побудови стратегічного співробітництва між країнами.

Дивіться також Казахстан закрив торговельне представництво в Росії: що це означає для співробітництва країн

Що відомо про візит Блінкена до Казахстану

Токаєв зазначив, що у Казахстану та США дуже хороші та надійні довгострокові партнерські відносини у таких стратегічно важливих галузях, як безпека, енергетика, торгівля та інвестиції.

Тому ми готові до подальшого розвитку цієї співпраці. Користуючись цією нагодою, я хотів би висловити нашу вдячність за постійну та тверду підтримку Сполученими Штатами нашої незалежності, територіальної цілісності та суверенітету,
– підкреслив глава Казахстану.

Блінкен закликав поглиблювати партнерство між країнами. Держсекретар зазначив, що лише за останні роки США та Казахстан досягли "нових важливих успіхів у цьому напрямку".

Ми маємо намір взаємодіяти на найвищому рівні,
– запевнив Ентоні Блінкен.

Дивіться також Зрадники в білих халатах і аптечна мафія: як працює "медсистема" на окупованому Запоріжжі

Позиція Казахстану щодо війни Росії проти України

  • У червні 2022-го Токаєв у прямому ефірі російського пропагандистського телеканалу сказав, що Казахстан не буде сприяти Росії в обході санкцій. Окрім того, він також обурився тим, що деякі російські політики ведуть агресивну риторику стосовно Казахстану.
  • Також на міжнародному економічному форумі у Санкт-Петербурзі на одній сцені з Путіним Токаєв заявив, що Казахстан не буде визнавати "квазідержавні утворення" на Донбасі.
  • Казахський депутат Азамат Абілдаєв підтримав російське вторгнення та назвав український уряд "нацистами". За це його вигнали з партії.
  • Нещодавно стало відомо, що Казахстан ліквідував своє торговельне представництво в Росії.