Він підкреслив, аби стримати агресію, розглядатимуть будь-який розумний варіант. Проте говорити про якісь гіпотетичні кроки у майбутньому він не хоче.

Зверніть увагу SWIFT, газ і нафта: яке покарання Європарламент пропонує для Росії за агресію проти України

Блінкен запевнив, якщо Кремль продовжить робити необдумані, агресивні кроки щодо України чи інших партнерів його країни, неодмінно буде відповідь від США.

Не з метою ескалації, не тому, що нам потрібен конфлікт. А тому, що такі дії не можуть лишатися без відповіді, вони не можуть бути безкарними,
– наголосив він.

"Я щиро сподіваюся на те, що Росія розуміє: ми б краще надали перевагу більш стабільним і передбачуваним відносинам", – пояснив він.

Американський держсекретар додав, що врешті, це таки залежить від Росії – а саме від того, що вона робить, а що – ні.

Росію можуть відключити від SWIFT: що відомо

  • З пропозицією відключити Росію від міжнародної платіжної системи ще наприкінці 2020 року виступав Леонід Кравчук, очільник української делегації у ТКГ.
  • Він закликав зробити це, якщо Москва не робитиме кроків назустріч щодо Донбасу. У російській Держдумі тоді назвали його провокацією.
  • На тлі таких розмов у Росії заявили, що створити альтернативу SWIFT. Про це повідомив тамтешній заступник очільника МЗС Олександр Панкін.
  • Наприкінці квітня Європарламент ухвалив важливу резолюцію. Згідно з нею, одним з кроків у випадку військового наступу на Україну буде саме відключення від SWIFT.
  • Український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба привітав таке рішення. Урядовець підкреслив, що Кремль повинен згорнути агресію проти України.